Ładny manikiur zdobi dłonie, dodaje im stylu i charakteru
Czas wolny

Matko, zrób sobie hybrydę! – część I

Matka z wiecznie spracowanymi dłońmi? Nie! Owszem, ręce matki zawsze pełne są roboty, ale wcale nie muszą być zaniedbane i własnie „spracowane”. Na codzienne malowanie paznokci niewiele z nas ma czas, ale po co wynaleziono hybrydę?! Śmiem twierdzić, że inspiracją i głównym odbiorcą tej usługi wcale nie są eleganckie biznes woman, ale właśnie matki (również, a może przede wszystkim te lawirujące między różnymi życiowymi rolami!). Jak dbać o dłonie? Kto, jak i po co może nałożyć hybrydę?

Dbanie o dłonie

Wszystkie prace domowe wykonujmy w rękawicach ochronnychAby nasze dłonie wyglądało świeżo, zdrowo i młodo – wcale nie trzeba im poświęcać bardzo dużo czasu. Wystarczy, że raz w tygodniu zafundujemy skórze dłoni peeling i maskę. Uda nam się wygospodarować 30 – 40 minut raz na 7 dni? Da się zrobić! Użyjmy gotowego produktu z drogerii, chyba że mamy czas i kosmetologiczne zacięcie – wówczas możemy same sobie przygotować peeling, np. kawowy lub cukrowy. Po ściągnięciu warstwy martwego naskórka – wklepujemy w dłonie grubą (grubszą niż zazwyczaj) warstwę kremu nawilżającego, natłuszczającego i odżywczego, a następnie na około 30 minut zakładamy na dłonie bawełniane rękawiczki. Pamiętajmy również, że w pielęgnacji skóry dłoni niezwykle ważna jest… profilaktyka. Wszelkie prace domowe, zwłaszcza te z użyciem różnej maści detergentów, wykonujmy w gumowych rękawiczkach.

Hybrydy na paznokcie!

Nie macie czasu na regularne malowanie paznokci tradycyjnym lakierem do tychże? Nie dziwi mnie to wcale, bo ja również czasu na to nie mam. Między innymi dla takich kobiet jak my wymyślono lakier hybrydowy. Procedura jego aplikacji jest nieco dłuższa niż ma to miejsce w przypadku zwykłego lakieru, ale efekt wart jest tych kilku chwil pracy (stylistki, kosmetyczki lub… naszej!). Malowanie paznokci lakierem hybrydowym nie jest szczególnie skomplikowane – wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad: kolejności postępowania, odpowiedniego opracowania płytki paznokcia (bez drastycznego piłowania powierzchni paznokcia i niepotrzebnego wycinania skórek), nie zapomnijmy o żadnej warstwie i używajmy produktów najwyższej jakości (bez względu na to, czy decydujemy się na samodzielną stylizację paznokci, czy też wybieramy się do specjalistki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.