Matko, zrób sobie hybrydę! – część II

O tym, że dbanie o dłonie nie musi być wcale czasochłonne i pracochłonne – pisałam już tutaj: KLIK. Mamy już piękną, nawilżoną i odżywioną skórę dłoni? Czas na lakier. Ustaliłyśmy, że większość z nas nie ma czasu i cierpliwości do malowania paznokci tradycyjnymi, mało trwałymi lakierami, a hybryda prawdopodobnie została stworzona… właśnie dla nas! Kto raz jej spróbował, będzie chciał do niej wracać. Może wiec warto zastanowić się nad szybkim kursem stylizacji paznokci tą metodą i uniezależnić się od godzin otwarcia salonów kosmetycznych oraz wolnych terminów u mobilnych stylistek? Jak nakłada się hybrydę?

Zrobienie hybrydy nie jest bardzo skomplikowane i powinno przebiegać w kilku etapach. Oto one:

  1. Każdą z czterech warstw manikiuru hybrydowego należy utwardzić pod lampą UV lub LEDOpracowanie płytki paznokcia. To wstępny i bardzo ważny dla finalnego efektu etap. Zajmujemy się tutaj skórkami (należy je odpowiednio zmiękczyć, następnie odsunąć, a w ostateczności – wyciąć), skracamy i nadajemy wybrany kształt naszym paznokciom oraz odtłuszczamy płytki, by manikiur lepiej się trzymał. Wysokiej jakości lakiery hybrydowe nie wymagają ingerencji w płytkę paznokcia (jej piłowania, czy szlifowania) – wystarczy, że delikatnie zmatowimy powierzchnię paznokcia za pomocą polerki w bloku.
  2. Nałożenie bazy, czyli tzw. primera. Bazy mogą być kwasowe i bezkwasowe, można nałożyć tylko jedną lub obie (w kolejności: kwasowa, bezkwasowa). Zadaniem bazy jest z jednej strony ochrona płytki paznokcia, a z drugiej – stworzenie optymalnego, jak najbardziej wiążącego podłoża dla lakieru. Bazę należy utwardzić pod lampą.
  3. Nałożenie dwóch warstw lakieru. Każdą warstwę należy utwardzić pod lampą. Dzięki nałożeniu dwóch warstw lakier będzie miał głęboką, intensywną barwę.
  4. Dekorowanie. To etap opcjonalny i nieobowiązkowy, dedykowany tym kobietom, które chcą ozdobić paznokcie dowolnymi wzorkami. Wzorki najczęściej maluje się na drugiej warstwie lakieru, który przed tą czynnością należy odtłuścić, czyli przetrzeć utwardzony lakier cleanerem.
  5. Nałożenie top coat. To wierzchnia, ostatnia warstwa manikiuru, która utrwala cały manikiur i nadaje mu połysku (chyba że zdecydowaliśmy się na efekt matowy). Top coat również utwardzamy pod lampą.

Tak wykonany manikiur hybrydowy powinien be żadnego uszczerbku, ani utraty głębi koloru – przetrwać około 3 tygodni. Powodem do ściągnięcia hybryd są najczęściej po prostu odrosty.

Hybryda trzyma się na paznokciach 2-3 tygodnie, a powodem zmiany jest najczęściej odrost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.