Bóle brzucha i żołądka mogą być naprawdę dokuczliwe - warto mieć wówczas pod ręką lek rozkurczowy
Zdrowie

Gdy mamę dopada ból żołądka, brzucha, głowy…

Mama to człowiek, który zawsze musi być na przysłowiowym chodzie. Zwarta, gotowa do działania, pomagania, nosów wycierania, prac domowych odrabiania (z dzieckiem a nie za dziecko)… Każdą chorobę własną dusi więc mama w zarodku, żeby się nie rozłożyć, bo bez niej wiele rzeczy może się nie udać i wiele spraw pozostać niezałatwionymi. Ból głowy? Ból żołądka? Ból brzucha? Na wszystko mama ma swoje sposoby. 

Ból głowy

Bóle głowy mogą skutecznie odebrać nam siły - warto wiedzieć jak z nimi walczyć, by nie ograniczały nas na co dzieńNajważniejsze to nie dać się bólowi rozkręcić. Czyli reagujemy natychmiast, gdy poczujemy pierwsze ukłucie bólu. Od czego zacząć? Najlepiej od akupresury, czyli rytmicznego uciskania konkretnych punktów. Dobrze przeprowadzone uciskanie potrafi naprawdę zdziałać cuda! Pierwszy punkt znajduje się między naszymi brwiami, w miejscu, gdzie nos łączy się z czołem; drugi punkt to miejsce między kciukiem a palcem wskazującym (na obu dłoniach); trzeci punkt znajduje się na środku karku, pod linią włosów, a czwarty – między paluchem a drugim palcem (w obydwu stopach). Brzmi zbyt skomplikowanie? Można wykonać po prostu masaż okolic skroni – ta metoda pozwoli zniwelować ból wywołany stresem. Jeśli ból głowy wywołany jest zwyrodnieniami kręgosłupa lub długotrwałym pozostawaniem w jednej pozycji – wystarczy wykonać kilka ćwiczeń rozciągających i głęboko pooddychać. Żadna z powyższych metod nie przyniosła ulgi? Sięgnijmy po sprawdzony lek przeciwbólowy z apteki.

Ból żołądka

Bóle żołądka są najczęściej związane z niewłaściwą dietą. Cierpimy na zgagę lub niestrawność połączoną ze wzdęciami? Najlepiej tego dnia zrezygnować z pokarmów stałych, ale nie zapominać o przyjmowaniu sporej ilości płynów. Można również zjeść pożywną zupę, która nie obciąży zanadto naszego żołądka, a naszemu organizmowi dostarczy sporej dawki składników odżywczych. Jeśli doskwiera nam ból żołądka – leczenie będzie opierało się przede wszystkim na unikaniu w codziennym menu ciężkostrawnych pokarmów i wprowadzeniu na stałe zasad zdrowego odżywiania. Jeżeli jednak ból zdarza się często i pozornie bez przyczyny – lepiej skonsultować się z lekarzem.

Ból żołądka i ból brzucha mogą mieć różne przyczyny, ale najczęściej są to bóle skurczowe, z którymi rozprawi się lęk rozkurczowyBól brzucha

Bóle brzucha mają najczęściej charakter skurczowy, czyli ich przyczyną są skurcze mięśni gładkich wyścielających jamę brzuszną i poszczególne narządy. Z tego rodzaju bólami można rozprawić się szybko i skutecznie – sięgając po sprawdzone leki rozkurczowe. Jeśli przyczyną bólów brzucha jest stres lub zła dieta – najlepiej zmienić codzienne przyzwyczajenia, które doprowadzają do tego typu dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.