kaszel u dziecka
Dzieci,  Zdrowie

Gdy maluch kaszle. Jakie syropy od kaszlu dla dzieci wybrać?

Kaszel u dziecka to dla rodziców powód do niepokoju. Nic w tym dziwnego, gdyż mały człowiek nie potrafi sobie poradzić z odruchem kasłania tak, jak osoba dorosła. Co za tym idzie – bardziej się męczy, traci chęć do zabawy, staje się rozdrażniony, a do tego ma trudności ze snem.  Dodatkowo maluchowi może dokuczać nieprzyjemny ból gardła, który spowodowany jest uciążliwymi napadami kaszlu.  

Mamo – kaszel jest potrzebny!

Mimo, że kaszel u dziecka zawsze wywołuje niepokój u jego rodziców, to jednak musisz wiedzieć, że jest on czynnikiem niezbędnym. Przede wszystkim pomaga pozbyć się z organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych, wirusów i bakterii, a także pyłków, zanieczyszczeń i ciał obcych. Kaszląc, dziecko wyrzuca na zewnątrz to, co nie powinno znajdować się w jego drogach oddechowych. Tak więc na pewno nie można hamować odruchu kasłania. Można za to pomóc dziecku. W jaki sposób? Wybierając odpowiednie syropy od kaszlu dla dzieci.

syrop na kaszel dla dziecka

Syropy od kaszlu dla dzieci

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów na kaszel – zarówno suchy, jak i mokry. Wybierając syropy od kaszlu dla dzieci warto zapytać o radę własnego pediatrę lub farmaceutę. Można też popytać innych mam, co podają swoim pociechom. U mnie niezmiennie od jakiegoś czasu króluje syrop MUCOSOLVAN MINI. Przede wszystkim jest to preparat stworzony dla dzieci – również tych maleńkich, które ukończyły pierwszy rok życia. Co za tym idzie, mam pewność, że jest to syrop w pełni bezpieczny dla mojej pociechy. Jego zadaniem jest upłynnienie zalegającej wydzieliny i tym samym pozbycie się jej z dróg oddechowych. Poza tym, że syrop Mucosolvan Mini oczyszcza drogi oddechowe i łagodzi kaszel, to jeszcze minimalizuje ból gardła wywołany odruchem kasłania. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu nie musimy podawać maluszkowi dodatkowych leków na podrażnione gardło. Dużą zaletą syropu jest przyjemny owocowy smak, dzięki czemu dziecko chętniej przyjmuje lek i nie krzywi się na jego widok.

syrop od kaszlu dla dziecka
Mucosolvan Mini łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie wydzieliny

Jak jeszcze pomóc dziecku?

Odpowiednie syropy od kaszlu dla dzieci to jedno. Możemy także zastosować inne – domowe metody łagodzenia uciążliwej dolegliwości. Na pewno warto zadbać o właściwą wilgotność powietrza. Suche powietrze, droga mamo, dodatkowo podrażnia śluzówkę i gardło, a co za tym idzie, wzmaga odruch kasłania. Należy także podawać dziecku większą ilość płynów. Dobra będzie herbatka z lipy lub woda. Można też zastosować inhalacje, które dodatkowo ułatwią odkrztuszanie wydzieliny.

syrop na kaszel dla dziecka

Kiedy udać się z dzieckiem do lekarza?

Wizyty u lekarza na pewno wymaga kaszel szczekający i napadowy, który może być objawem alergii. Również w momencie, kiedy kaszel nie przechodzi po kilku dniach, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Należy zgłosić się do pediatry także wtedy, kiedy kaszlowi towarzyszą wymioty, gorączka, trudności w oddychaniu lub chrypka.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.