Pełna szafa i... nie mam się w co ubrać? Zmień to!
Moda

Co macie w szafach? Czyli o ubraniowej bazie

Znacie to okropne uczucie znane wszem i wobec pod hasłem: „nie mam się w co ubrać”? Najgorsza jest sytuacja, w której nie dość, że nie mamy się w co ubrać, to jeszcze szafa nam się nie domyka. Co robić? Nie, właściwą odpowiedzią wcale nie jest pójście na zakupy! Przede wszystkim musimy zrobić porządek w szafie, u podstaw którego powinna leżeć bezwzględna selekcja ubrań. Styliści twierdzą, że jeśli coś wisi w naszej garderobie, ale nie założyliśmy tego czegoś ani razu w ciągu ostatniego roku – już tego nie założymy. Nie wiem czy mają rację, ale trzymając się tej zasady można pozbyć się naprawdę sporej ilości rzeczy (u mnie zniknęło około 40%!). Selekcja zrobiona? Czas na segregację i określenie czego dokładnie nam brakuje. 

Baza ubraniowa to 7 podstawowych rzeczy, dzięki którym zawsze będziemy miały się w co ubrać. Macie ją?Znawcy mody i stylu stworzyli listę siedmiu części garderoby, których nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Stworzą one uniwersalną bazę, dzięki której już nigdy nie wypowiemy sławnego: „nie mam się w co ubrać!”. Cóż to za wspaniała siódemka? Oto ona:

  1. Sukienka. Najlepiej uniwersalna mała czarna, dobrze skrojona, świetnie wykończona i z wysokiej jakości materiału.
  2. Jeansy. Wybierzmy model, który podkreśli zalety naszej sylwetki. Postawmy na klasyczny ciemny jeans, który zdecydowanie łatwiej się nosi i jest dużo bardziej uniwersalny niż jego jasna alternatywa.
  3. Top. Biały lub czarny. Wybierzmy koszulkę z bardzo dobrego materiału (koniecznie z domieszką elastanu!), która nie rozciągnie się po kilku praniach. Postawmy na elegancki, klasyczny krój, z dekoltem okrągłym lub w szpic.
  4. Sweter. Najlepiej grafitowy. Optymalny będzie sweter zapinany na guziki, prosty i dobrze skrojony, z wysokiej jakości materiału.
  5. Marynarka. Czarna lub grafitowa. Elegancja, dobrze skrojona i podkreślająca talię.
  6. Kurtka skórzana. Czarna, z wysokiej jakości skóry, dobrze skrojona i świetnie wykończona.
  7. Trencz. Najlepiej czarny, grafitowy lub beżowy.

A może zamanifestować ten odwieczny dylemat na t-shircie? Świetny pomysł!Te siedem części garderoby to możliwość ubrania się na każdą okazję. Wszystko zależy od tego, co z czym zestawimy. Formalny strój na służbowe zebranie lub wyjście do eleganckiej restauracji uzyskamy zakładając sukienkę i marynarkę. Idziemy na randkę? Wystarczy marynarkę zamienić na skórzaną kurtkę. Na spotkanie z przyjaciółmi ubierzemy jeansy, top i skórzaną kurtkę, trencz lub sweter. Na okazję wymagającą stylu casual wystarczy założyć jeansy, top i marynarkę.

Jak się ma Wasza szafa? Przegląd zrobiony? Baza jest? W dobrym stanie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.