Letnie przyjęcie można urządzić bez okazji

Letnie przyjęcie dla dzieci

 Letnie przyjęcia to świetny pomysł na zorganizowaną zabawę dla dzieci, z takiej formy z pewnością ucieszą się wszystkie dziewczynki i pewnie większość chłopców. Lato zaś to idealny czas na przygotowanie przyjęcia w ogrodzie,  którego metraż dużo lepiej przyjmie skumulowaną energię młodocianych imprezowiczów. Przygotujmy lekkie przekąski i kilka lubianych przez dzieci łakoci, zadbajmy o odpowiednią oprawę przyjęcia, wymyślmy kilka konkursów lub zajęć wymagających skupienia (wdrażamy je, gdy „atmosfera” robi się niebezpiecznie gorąca), a o świetną zabawę zadbają… dzieci.

Motyw przewodni

Przygotowanie przyjęcia dla dzieci w ogrodzie to czysta przyjemnośćWymyślmy motyw przewodni całej imprezy – mogą to być księżniczki lub postacie z bajek, możemy przygotować przyjęcie dla przyszłych artystek (scena mile widziana) lub archeologów (wówczas przygotujmy w ogrodzie „wykopaliska”). A może odwiedzą nas piraci (schowajmy koło domu skarby, których będą szukać)? Motyw przewodni podkreślmy wybierając pasujące doń jednorazowe kubki i talerzyki oraz serwetki.

Zabawowe propozycje

Dzieci mają wystarczająco dużo inwencji twórczej, by zagospodarować sobie cały dzień, a co dopiero kilka godzin przyjęcia. Warto jednak zadbać o kilka pomysłów i przygotować parę zabaw, które pozwolą okiełznać rozbrykaną brygadę, odrobinę wyciszyć i uspokoić. Dziewczynkom można zaproponować: robienie naszyjników i bransoletek z koralików (ewentualnie z makaronu), sesję fotograficzną (zdjęcia możemy robić my lub one sobie nawzajem) lub projektowanie strojów (dla siebie lub lalek, w zależności od tego jaką ilością materiałów dysponujemy). Chłopcy chętnie pobawią się w wyścigi samochodzików, ale najpierw zaproponujmy im przygotowanie toru (to zabawa wymagająca chwili skupienia). Tanim i wdzięcznym przedmiotem do zabawy jest papier toaletowy – można zorganizować rzut w dal, toczenie i rozwijanie, a także zawijanie kolegów i koleżanek (mumia).

Lekkie przekąski

Kolorowe galaretki w plastikowych kubeczkach ucieszą wszystkie dzieciDzieciom cieszącym się swoim towarzystwem niewiele więcej do szczęścia jest potrzebne. Przekąski, które przygotowujemy na przyjęcie powinny być proste, bezpieczne i nie „zapychające”. Zamiast kilku paczek drogich żelków – zróbmy dzieciom kolorowe galaretki w plastikowych kubeczkach. Paluszki to oczywiście must have każdej imprezy, ale już chipsy – niekoniecznie. Jeżeli chcemy żeby dzieci zjadły coś ciepłego i sycącego – ekspresowo przygotujmy tosty z żółtym serem lub parówki w cieście francuskim. Do picia wystarczy woda, która  w towarzystwie i pita z kolorowych kubeczków smakuje wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.