Plasterek przyklejony na zdezynfekowaną ranę - zabezpiecza ją, a tym samym przyspiesza gojenie
Zdrowie

Leczenie ran, czyli: mamo, podmuchaj mi!

Rany to temat szeroki i niejednokrotnie poważny. Przewlekłe i trudno leczące się rany, które częściej dotykają osób w podeszłym wieku lub osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – wymagają sporej wiedzy (znajdziemy ją m.in. TUTAJ), cierpliwości i czasu opiekuna. Gojenie ran przebiega tym lepiej, im pacjent jest młodszy i lepiej odżywiony, a skóra wokół rany lepiej ukrwiona. A co ze zranieniami naszych dzieci? Najczęściej są to niewielki obtarcia i przecięcia skóry. Leczenie ran u dzieci opiera się na płynie odkażającym i… kolorowym plasterku. Magiczne moce zdaje się mieć mamine dmuchnięcie. A zatem: odkażamy, dmuchamy i zaklejamy. Czym?

Plaster może być zwykły, ale według dzieci (i mam!) dużo skuteczniejsze w leczeniu mniejszych i większych „ałek” są kolorowe plasterki. Oto najciekawsze propozycje na plasterkowym rynku:

Plasterki z ulubionymi bajkowymi bohaterami to te najczęściej wybierane. Z Tomkiem, Barbie, czy Hello Kitty dużo łatwiej bohatersko znieść zranienia.

Doktor Tomek i przyjaciele, czyli plasterki z ulubionymi postaciami z bajek, oczywiście z licencją!

Pluszowe plasterki otulają ranę w szczególny sposób. Są miękkie, miłe w dotyku i po prostu… urocze! Można również znaleźć je w wersji świecącej w ciemnościach! 

Pluszowe plasterki zadbają o rany z troską i... uroczo!

Ałć! Zabawne plastry dla młodszych i starszych. Do wyboru: kościotrupy, babeczki lub zabawne, komiksowe napisy. Komu potrzebny opatrunek ze stylowej puszki?

Stylowa puszka i stylowe plastry - idealne dla młodszych i starszych

Nasze starsze dzieci (młodzieżą zwane) nie potrzebują już maminego dmuchania w ranę, ale z pewnością spodobają się im te oryginalne plastry.

Plastry dla zbuntowanej młodzieży - kolorowe, nietypowe, oryginalne w każdym calu

A jeśli wybieramy się na wakacje – w naszej apteczce nie powinno zabraknąć tematycznych plasterków (oby leczenie ran wszelakich było nam jak najmniej potrzebne!). Ot, choćby takich:

Plasterki idealne na wakacje i w każdą podróż - oby były jak najmniej potrzebne!

Prawdziwy plasterkowy zawrót głowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.