Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk każdej kobiety

Z kremem mi do twarzy

Będąc matką dwójki dzieci mam zdecydowanie mniej czasu na udoskonalanie swojej urody, maskowanie niedoskonałości, wklepywanie baz pod makijaż, podkładów rozświetlających i matujących, pudrowanie… Moim podstawowym kosmetykiem stał się sprawdzony krem do twarzy, którego zadaniem jest utrzymanie skóry w jak najlepszej kondycji – takiej, by owo maskowanie i pudrowane nie było na co dzień konieczne.

Krem na miarę potrzeb

Krem do twarzy na zimę i nie tylkoSkóra naszej twarzy jest stale narażona na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, niczym jej przecież nie zasłonimy, ani w nic nie ubierzemy – uśmiech się w tej sytuacji nie liczy! Musimy zatem o nią dbać w sposób szczególny. Podstawą codziennej pielęgnacji jest odpowiedni krem, a żeby wybrać ten idealny – musimy właściwie zdefiniować potrzeby naszej skóry, rozpoznać rodzaj cery. Skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i natłuszczenia, konieczne jest również odpowiednia ochrona w postaci filtrów UV – zwłaszcza gdy eksponujemy twarz na słońce (zarówno w zimie jak i w lecie). Jeżeli mamy jakiekolwiek skórne wątpliwości – wybierzmy się do kosmetyczki lub dermatologa, którzy profesjonalnie doradzą nam w kwestii doboru odpowiednich dla naszej skóry kosmetyków.

Pielęgnacyjne ABC

Jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzyMoja sucha skóra jest bardzo wymagająca, nie mogę sobie pozwolić na używanie dowolnych kosmetyków – zawsze muszę przestudiować ich etykietę i postawić na te, które zawierają jak najmniej substancji potencjalnie alergizujących. Raz w tygodniu funduję skórze peeling (enzymatyczny, dedykowany suchej skórze!), do demakijażu i mycia twarzy używam płynów micelarnych (tylko tych dostępnych aptece), a po oczyszczeniu skóry – nakładam wybrany krem. Mam dwa ulubione: krem intensywne nawilżający do codziennej pielęgnacji oraz krem do twarzy na zimę (na bazie soi, z gliceryną). Ten drugi stosuję nie tylko zimą, ale zimą (oraz chłodną jesienią i wiosną do wiosny niepodobną) nakładam dodatkową warstwę przed każdym wyjściem z domu. Gdy znajduję odrobinę czasu dla siebie – robię sobie delikatny masaż twarzy. Skóra wygląda po nim zdecydowanie zdrowiej, jest lepiej ukrwiona i zyskuje ładny kolor.

Pamiętajmy, że aby wyjść z twarzą z każdej sytuacji – wystarczy… porządny krem do twarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.