dziecko na plaży
Czas wolny,  Dzieci,  Zdrowie

Jaki krem z filtrem dla dziecka?

Lato w pełni. Lada moment zabierzemy swoje pociechy i wyruszymy z nimi na upragnione wakacje. Część z was wybierze morze lub jezioro. Część – góry. My jak co roku jedziemy nad morze. To nasz mały raj na ziemi. Żadne zagraniczne wojaże. Polski Bałtyk. Uwielbiamy. Pakując wakacyjny bagaż, nie można zapomnieć o najważniejszym – ochronie przeciwsłonecznej. Pod lupę należy wziąć przede wszystkim krem z filtrem dla dziecka, bo przecież zdrowie i bezpieczeństwo naszych małych milusińskich jest najważniejsze. Na co zwrócić uwagę wybierając produkty chroniące przed słońcem dla naszych dzieci?

Krem z filtrem, a wiek dziecka

Krem przeciwsłoneczny powinien być przede wszystkim dostosowany do wieku dziecka. Informacja o dopuszczalnym użyciu kremu w stosunku do wieku dziecka, umieszczona jest zazwyczaj na opakowaniu kosmetyku lub na znajdującej się w nim ulotce. I tak, dla rocznych maluszków poleca się krem z filtrem fizycznym. Sporadycznie można też stosować krem z filtrem chemicznym. Im wyższy aktor, tym lepszy poziom ochrony skóry dziecka. Dzieci, które nie przekroczyły trzeciego roku życia powinno się smarować kremem, który posiada współczynnik ochrony 50+. W stosunku do starszych dzieci, wystarczające powinny być natomiast kremy ze współczynnikiem ochrony 30, no chyba, że wybieramy się na wakacje za granicę gdzie słońce zazwyczaj jest mocniejsze i mocniej pali.

ochrona przeciwsłoneczna dla dziecka

Krem z filtrem dla dziecka – ważny skład

Kupując krem z filtrem dla dziecka, należy uważniejsze przeczytać jego skład. To, że jakiś produkt jest oznaczony dla dzieci, jeszcze nie oznacza, że jest czysty od wszelkich szkodliwych substancji, które mogłyby uczulić i wywołać podrażnienie skóry. Na pewno bezpieczny krem nie może zawierać w swoim składzie substancji zapachowych i sztucznych barwników. Warto również zwrócić uwagę na to, czy w danym kremie nie ma niebezpiecznych konserwantów: formaldehydu i jego donorów, niebezpiecznych parabenów, takich jak: butylparaben, propylparaben.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.