Bezpieczne kosmetyki dla noworodka

Kosmetyczka noworodka

Wkrótce na świat przyjdzie synek przyjaciółki (wspominałam już o niej na blogu) – torba do szpitala spakowana, łóżeczko skręcone, karuzela się kręci, przewijak w gotowości, a maleńkie ubranka (wyprane, wysuszone i wyprasowane) czekają w równych szeregach w dziecięcej komodzie. Brakuje tylko kilku drobiazgów… Jakie kosmetyki dla noworodka to absolutny must have?

W skład kosmetyczki noworodka będą wchodziły: produkty do pielęgnacji główki, pępka i pupy; płyny do kąpieli  oraz opcjonalnie: kremy do skóry i emulsje ochronne (np. przeciwsłoneczne lub zabezpieczające delikatną skórę dziecka przed mrozem). Decydując się na kosmetyki danej firmy musimy być absolutnie pewni, że są hipoalergiczne, najlepiej bez substancji zapachowych i innych dodatków, które mogą podrażniać skórę dziecka. To muszą być po prostu produkty najwyższej jakości. Do rzeczy zatem…

Pielęgnacji główki

Ciemieniucha pojawia się zazwyczaj między 3 a 6 tygodniem życia – to żółtawe łuski przypominając tłusty łupież. Podstawowym produktem do pielęgnacji skóry głowy z ciemieniuchą jest oliwka (nawilża i wspomaga tworzenie płaszcza lipidowego). Jeżeli ciemieniucha jest naprawdę duża i nie chce minąć – można sięgnąć po kremy lub żele przeznaczane do zmiękczania ciemieniuchy i wspomagające proces jej złuszczania.

Pielęgnacja pępka

Potrzebne nam będą patyczki kosmetyczne oraz płyn odkażający. A może będziemy mieć szczęście i pępuszek odpadnie jeszcze w szpitalu?

Pielęgnacja pupy

Chusteczki nawilżone do oczyszczania skóry podczas każdej zmiany pieluchy oraz kremy i inne produkty mające zapobiegać odparzeniom lub je łagodzić i leczyć.

Kosmetyki do kąpieli

Najważniejszym produktem do kąpieli będą emulsje zmiękczające wodę i nawilżające skórę. Decydując się na płyn do kąpieli – wybierzmy łagodny kosmetyk, który można stosować od pierwszego dnia życia dziecka. Sprawdzi się produkt 2 w 1 – przeznaczony do kąpieli oraz mycia główki.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w sól fizjologiczną (ampułki dostępne w aptekach) do oczyszczania oczu oraz spray z wodą morską do nawilżania noska.

Kosmetyczka gotowa!

2 thoughts on “Kosmetyczka noworodka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.