Wiosna może mamić słońcem i ciepłem, które jednak podszyte są zimnym wiatrem. Wówczas łatwiej o infekcję i konieczność odpowiedzenia sobie na pytanie: co na kaszel?
Zdrowie

Co na kaszel, który wiosną atakuje dzieci?

Wiosna to ulubiona pora roku większości dzieci. W końcu, po smutnej jesieni i mroźnej zimie wychodzi słońce, a mama z tatą nie każą zakładać na siebie tych wszystkich kurtek, szalików, czapek, rękawiczek i rajtek pod spodnie (kto to widział?! rajtki pod spodnie?!). Młodsi i starsi rzucają się w wir wiosennych zabaw na świeżym powietrzu, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo zwodnicze może być to uczucie ciepła. Krótki rękawek? Pewnie! A może jeszcze do tego krótkie spodenki? Oczywiście! Tymczasem chłodny wiosenny wiatr, pod osłoną ciepłych promieni słońca, robi swoje i wkrótce… wszyscy jesteśmy przeziębieni. Co na kaszel w jego wiosennej odmianie podawać dzieciom, by zminimalizować ryzyko poważniejszej choroby?

Kaszel nie taki zły, jak o nim mówią…

Wiosna to piękna pora roku, w której jednak łatwo o infekcję z kaszlem i kataremOrganizm każdego człowieka posiada różnego rodzaju mechanizmy obronne. Jednym z nich jest odruch kaszlu, którego celem jest udrożnienie dróg oddechowych, a co za tym idzie – zabezpieczanie wymiany gazowej, niezbędnej do życia. Kaszlem reagujemy, gdy do naszych dróg oddechowych dostanie się ciało obce, które utrudnia (lub w skrajnych przypadkach – uniemożliwia) oddychanie. Kaszel towarzyszy również infekcjom, w przebiegu których dochodzi do zalegania w drogach oddechowych gęstej i lepkiej wydzieliny.

Co na kaszel?

Mucosolvan MINI to syrop dla dzieci - ułatwiający odkrztuszanieMając na uwadze fakt, że kaszel jest odruchem obronnym organizmu – musimy pamiętać, by go nie hamować. Tym, co powinniśmy robić w starciu z kaszlowym problemem jest ułatwienie tego odruchu. Jak to zrobić? Przede wszystkim poprzez odpowiednie nawodnienie organizmu, dzięki któremu wszystkie śluzówki (w tym ta w gardle) będą nawilżone – zminimalizujemy w ten sposób ryzyko ewentualnych podrażnień. Ponadto odpowiednio nawodniony organizm to również rzadsza wydzielina w drogach oddechowych, a im jest ona rzadsza – tym łatwiej ją odkrztusić.

Co na kaszel z apteki? W aptekach znajdziemy spory wybór syropów przeznaczonych dla dzieci i dedykowanych różnych rodzajom kaszlu. Najlepiej sięgnąć po ten, który upłynnia wydzielinę i wspomaga mechanizm samooczyszczania dróg oddechowych. W przypadku najmłodszych kaszlących ważny jest oczywiście smak i konsystencja syropu. Sprawdzą się tutaj produkty o przyjemnych owocowym smaku (np. owoców leśnych) i gładkiej, niezbyt gęstej konsystencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.