Co na kaszel dla dziecka? Wszystko zależy od rodzaju kaszlu!
Zdrowie

Co na kaszel dla dzieci?

Kaszel u dzieci zdarza się dość często i najczęściej nie mamy powodu do jakiś większych niepokojów. Kaszel towarzyszy bardzo często zwykłemu przeziębieniu, które może dopaść nasze dziecko nawet latem. Przydają się wówczas sprawdzone sposoby walki z infekcją oraz wybrane środki na kaszel dla dzieci. A poza tym? Poza tym… musimy przetrwać! W co bawić się z chorym dzieckiem?

Środki na kaszel dla dzieci

Na kaszel mokry można podać leki mukolityczne, które rozrzedzą wydzielinę i ułatwią jej usunięcie z dróg oddechowychKaszel sam w sobie nie jest zły – to naturalny mechanizm ochronny naszego organizmu i nie powinniśmy go hamować. No chyba, że mamy do czynienia z kaszlem suchym, który nie przynosi nam niczego dobrego – podrażnia gardło i mocno obniża samopoczucie. W przypadku kaszlu suchego możemy więc sięgać po syropy, które mogą pomóc w ograniczeniu odruchu kaszlowego i złagodzić podrażnione gardło. Inaczej sprawa ma się z kaszlem mokrym, który jest kaszlem produktywnym – służącym usuwania nadmiaru wydzieliny z dróg oddechowych. Co możemy podać na kaszel dla dzieci? Najlepiej sprawdzają się leki mukolityczne, które możemy podawać tradycyjnie (w formie syropu) lub w trakcie inhalacji (trafiają wówczas bezpośrednio do dróg oddechowych, co przyspiesza ich oddziaływanie).

W co się bawić z chorym dzieckiem?

Zabawy z chorym dzieckiem powinny być dopasowane do jego kondycji i samopoczuciaJeżeli dziecko dobrze się czuje, nie jest nadmiernie osłabione, a lekarz nie zalecił mu leżenia w łóżku – po prostu pozwólmy maluchowi na prowadzenie noramlnych, codziennych aktywności. Pamiętajmy tylko o odpowiednim ubraniu malca i unikaniu sytuacji, które mogłyby nasilić objawy przeziębienia (np. przeciągów, zabaw z wodą itp.). Jeżeli jednak nasz „chorowitek” czuje się słabo – dopasujmy zabawy do jego kondycji, proponując bardziej stateczne zajęcia, tj. układanie puzzli, grania w gry planszowe, zabawy lalkami lub samochodami (stacjonarnej!) oraz teatrzyki z pacynkami na palcach w rolach głównych. Idealne na czas choroby są różnego rodzaju zajęcia plastyczne, które pozwalają na kreatywne zajęcie uwagi dziecka na dłuższy czas. Pamiętajmy, że zabawa rozwesela i dodaje dziecku energii, pozwala mu zapomnieć o ewentualnych dolegliwościach bólowych i rozładować napięcie, czy stres związany z chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.