Zdrowy i szczęśliwy kot to kot dobrze odżywiony, dbajmy o to!
Czas wolny,  Hobby,  Zdrowie

Karma dobra dla kota

Jeśli zdecydowaliśmy się na przyjęcie pod dach kota, musimy przygotować się na mieszkanie z współlokatorem wymagającym i chadzającym własnymi ścieżkami. Przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków dla członków naszej rodzinny bywa czasochłonne i pracochłonne. Podobnie byłoby z kocim jedzeniem, gdyby nie… gotowe karmy! Karmy dla kotów, różne w zależności od wieku zwierzaka i jego indywidualnych potrzeb , w pełni pokrywają zapotrzebowanie kociego organizmu na poszczególne wartości odżywcze. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni produkt i trzymać kciuki, by zasmakował kotu…

Przede wszystkim mięso

Marka Felix to gwarancja karmy ze składników najwyższej jakości, które dobrze odżywają kotaKoty to zwierzęta mięsożerne, dlatego tez podstawowym składnikiem każdej karmy powinno być właśnie mięso. Czytając listę składników na opakowaniach kociego jedzenia możemy znaleźć takie określenia jak: świeże mięso, mięso, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, suszone mięso, dehydratyzowane mięso, mączka mięsna itp… – oczywiście im więcej jest świeżego mięsa w składzie, tym pożywienie jest wyższej jakości. Karma Felix we wszystkich swych odsłonach stawia właśnie na to najzdrowsze mięso. Inne składniki, które pojawiają się na liście powinny mieć zdecydowanie mniejszy udział procentowy – w kociej karmie mogą pojawić się ryby, warzywa, zboża i ryż oraz jajka (wyłącznie te ugotowane na twardo, a nie dodane w postaci surowej!). Wszystkie te składniki to zdecydowanie dobre dodatki, zawierają bowiem sporo witamin i minerałów, błonnika pokarmowego oraz białka.

Sucha czy mokra?

Sucha karma to najlepszy wybór dla większości kotów, można podawać ją wymiennie z mokrąPodstawowym pożywieniem dla kotów powinna być sucha karma. Jeśli jednak zwierzęta jej nie lubią i nie chcą – warto podawać ją naprzemiennie z mokrą lub mieszając je w odpowiednich proporcjach. Mokra karma jest wskazana dla kotów, które miewają problemy z pęcherzem moczowym i nerkami – dostarcza bowiem dodatkowo wody, o której piciu w sporych ilościach koty powinny pamiętać (naszym obowiązkiem jest umożliwienie zwierzakowi stałego dostępu do świeżej i czystej wody!). Karma mokra może składać się nawet w stu procentach z mięsa, w wypadku karmy suchej byłoby to niemożliwe – dodawane są do niej najczęściej warzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.