Kamienie to materiał z ogromnym potencjałem! Co można z nich zrobić? Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!
Zabawa

Masz kamienie? Masz kilka pomysłów na ich wykorzystanie!

Kamieni wokół mnóstwo. Mają przeróżne kształty i… ogromny potencjał! Jeżeli Wasze dzieci lubią prace plastyczne – zaproponujcie im zabawę właśnie z  kamieniami. Oprócz kupy kamieni (możecie zbierać je podczas codziennych spacerów!) przydadzą się: fary lub lakiery (tak, te do paznokci!), dobry klej (najlepiej na gorąco) i ewentualnie inne rzeczy – wszystko zależy od koncepcji i pomysłu na pracę. Z kamieni można zrobić zarówno elegancki obrazek, który dziecko z dumą wręczy babci lub dziadkowi, jak i oryginalną mozaikę, którą ozdobimy nasze wnętrze. Kamienie świetnie sprawdzą się również w roli owoców, czy zwierzątek, które zastąpią w codziennej zabawie plastikowe twory… Do dzieła zatem! 

Krówka z kamieni? A może kamienne kotki? Oba obrazki wyglądają rewelacyjnie! Potraktujcie je jako inspirację do stworzenia własnych dzieł!

Kamienna krówka jest urocza, choć wcale nie robi muuuu!

Piękna para szczęśliwych kotków? Są efektowne i naprawdę łatwe do zrobienia!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Co powiecie na taki radosny, wiosenny obrazek – mozaikę? Możemy dowolnie modyfikować ten pomysł, wybierając kamienie o różnych kształtach i w różnych ilościach.

Wiosenna mozaika z kamieni mniejszych i większych? Świetny pomysł na pracę plastyczną!

Z kamieni można również zrobić ekologiczne zabawki. Dzieci uwielbiają bawić się w sklep! Co powiecie na kamienne warzywa i owoce? Tak mogą wyglądać np. truskawki!

Kamienne truskawki? Wyglądają smacznie i z pewnością sprawdzą się podczas zabawy w sklep! Ile kilogramów sobie państwo życzą?

A na koniec – garść… stóp! Stópki z kamieni to pomysł zarówno na pracę plastyczną, jak i oryginalne ścieżki w ogrodzie. Mozaika stópkowa sprawdzi się również jako wycieraczka – wystarczy tylko przykleić kamienie na kawałku gumowego podkładu.

Stópki z kamieni? Przyznajcie, że wyglądają uroczo, a mogą również być funkcjonalną ozdobą domu lub ogrodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.