Kamienie to materiał z ogromnym potencjałem! Co można z nich zrobić? Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Masz kamienie? Masz kilka pomysłów na ich wykorzystanie!

Kamieni wokół mnóstwo. Mają przeróżne kształty i… ogromny potencjał! Jeżeli Wasze dzieci lubią prace plastyczne – zaproponujcie im zabawę właśnie z  kamieniami. Oprócz kupy kamieni (możecie zbierać je podczas codziennych spacerów!) przydadzą się: fary lub lakiery (tak, te do paznokci!), dobry klej (najlepiej na gorąco) i ewentualnie inne rzeczy – wszystko zależy od koncepcji i pomysłu na pracę. Z kamieni można zrobić zarówno elegancki obrazek, który dziecko z dumą wręczy babci lub dziadkowi, jak i oryginalną mozaikę, którą ozdobimy nasze wnętrze. Kamienie świetnie sprawdzą się również w roli owoców, czy zwierzątek, które zastąpią w codziennej zabawie plastikowe twory… Do dzieła zatem! 

Krówka z kamieni? A może kamienne kotki? Oba obrazki wyglądają rewelacyjnie! Potraktujcie je jako inspirację do stworzenia własnych dzieł!

Kamienna krówka jest urocza, choć wcale nie robi muuuu!

Piękna para szczęśliwych kotków? Są efektowne i naprawdę łatwe do zrobienia!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Co powiecie na taki radosny, wiosenny obrazek – mozaikę? Możemy dowolnie modyfikować ten pomysł, wybierając kamienie o różnych kształtach i w różnych ilościach.

Wiosenna mozaika z kamieni mniejszych i większych? Świetny pomysł na pracę plastyczną!

Z kamieni można również zrobić ekologiczne zabawki. Dzieci uwielbiają bawić się w sklep! Co powiecie na kamienne warzywa i owoce? Tak mogą wyglądać np. truskawki!

Kamienne truskawki? Wyglądają smacznie i z pewnością sprawdzą się podczas zabawy w sklep! Ile kilogramów sobie państwo życzą?

A na koniec – garść… stóp! Stópki z kamieni to pomysł zarówno na pracę plastyczną, jak i oryginalne ścieżki w ogrodzie. Mozaika stópkowa sprawdzi się również jako wycieraczka – wystarczy tylko przykleić kamienie na kawałku gumowego podkładu.

Stópki z kamieni? Przyznajcie, że wyglądają uroczo, a mogą również być funkcjonalną ozdobą domu lub ogrodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.