Czas wolny,  Dzieci,  Zdrowie

Kabanosy? Zdrowo przekąszone!

Przytłaczające dane dotyczące rosnącej w szybkim tempie (najszybszym spośród wszystkich europejskich krajów) liczby dzieci z nadwagą i otyłością w Polsce – każą uważnie przyglądnąć się wszystkiemu, co zjadają nasze pociechy. Sama rewolucja w szkolnych stołówkach i sklepikach nie załatwi sprawy. Musimy świadomie żywić nasze dzieci i z zaangażowaniem je edukować. Na pierwszy ogień idą przekąski!

Popularne, nie znaczy zdrowe!

Popularne przekąski wcale nie są tymi najzdrowszymi dla dzieckaPamiętajmy, że nawyki żywieniowe warto zacząć kształtować już w okresie niemowlęctwa. Często spotykanym widokiem jest maluch z chrupką kukurydzianą, biszkoptem lub waflem. Starsze dzieci zajadają się chipsami oraz różnego rodzaju batonikami i waflami. Warto jednak ograniczyć tego typu przekąski do minimum (biszkopty można ewentualnie podawać w ramach podwieczorku, do spółki z owocami). Starajmy się przyzwyczajać dzieci do podjadania warzyw i owoców (dokładnie w tej kolejności) – to jedyne produkty, których spożycia nie ograniczają dietetycy (poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami). Najzdrowsze i najlepsze do podgryzania są warzywa – owoce posiadają więcej cukrów (oczywiście naturalnych, nieporównywalnie zdrowszych od wszystkich słodyczy). Marchewki, pomidorki, ogórki, kalafiory, brokuły, kalarepa… – wiele warzyw można przygotować w taki sposób, że sprawdzą się również w roli przekąski na spacerze.

Przekąski nowej generacji

Kabanosy w roli przekąsek wypadają świetnie i zdrowoCoraz popularniejszą przekąską są… kabanosy! I to jest dobra popularność! Kabanos (zwłaszcza drobiowy!) zjedzony ze świeżą bułką i koktajlowymi pomidorkami to świetna alternatywa dla nudnej kanapki. Pojedynczo pakowane kiełbaski to wygodne rozwiązanie, które zaspokoi głód podczas rodzinnych spacerów i wycieczek – można je skonsumować w każdych niemal warunkach. Kabanosy mają mnóstwo wartości odżywczych, są bogatym źródłem białka. Są smaczne, sycące i nie zapychają żołądków. Pamiętajmy, że czym skorupka za młodu… Najważniejszy jest dobry przykład, zamiast więc sięgać po ciastko, albo czekoladę – sięgnijmy i my po ekskluzywne kabanosy. To co, po jednym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.