Gdy zostajemy rodzicami - zaczynamy inaczej patrzeć na świat, oczami dziecka
Dzieci

Inicjatywy dla dzieci nagrodzone!

Wiele kobiet, gdy zostają matkami, przewartościowuje swoje życie. Nagle okazuje się, że dotychczasowa, rewelacyjnie układająca się kariera zawodowa, pochłania zbyt dużo czasu i energii. Na tyle dużo, że gdybyśmy chciały ją kontynuować w aktualnej formie – po prostu nie starczyłoby tego czasu i energii dla naszego dziecka. Pewnie dlatego spora część kobiecych biznesów powstaje i rozkręca się właśnie w ciągu pierwszych 3 lat po porodzie. Chcemy pracy, która pozwoli nam realizować swoje ambicje zawodowe, ale też swobodnie łączyć pracę z wychowaniem potomstwa. Wiele z tych biznesowych inicjatyw łączy jeszcze jedna rzecz – są dedykowane dzieciom. 

W interesie matki!

Kobiece biznesy często powstają w reakcji na bodziec, którym jest pojawienie się dziecka w naszym życiu - to często świetne inicjatywy!Przykładów tego typu przedsięwzięć jest mnóstwo i wymieniać można by długo. Mamy z zacięciem artystycznym zakładają firmy szyjące niezwykłe dziecięce ubranka, oryginalne pościele i koce, tworzące wyjątkowe zabawki. Mamy, które cechuje zmysł organizacyjny i ponad wszystko lubią działać – otwierają różnego rodzaju kluby i klubiki dla rodziców z dziećmi, rodzinne kawiarnie, sale zabaw lub prywatne przedszkola. Kobiety, które jeszcze nim zaszły w ciąże, prowadziły już własne biznesy, np. księgarnie, szkoły językowe, czy restauracje – proponują nowe rozwiązania, poszerzają ofertę o nowe pomysły dedykowane dzieciom.

Nagradzajmy kobiece inicjatywy!

Najciekawsze inicjatywy warto nagradzać - niech inspirują innych!Wśród tych setek inicjatyw pojawiają się prawdziwe perełki, godne promowania i naśladowania, będące inspiracją dla kolejnych przedsiębiorczych mam. Dobrze, że pojawiają się i takie hiper inicjatywy, których działalność polega właśnie na promowaniu pomysłów innych kobiet. Takim przykładem jest choćby portal czasdzieci.pl, z którego sama chętnie korzystam. Portal założyła również mama, która chciała spędzać czas ze swoimi dziećmi w sposób ciekawy, oryginalny, kreatywny… Gubiła się w sieci, próbując wyszukać jakieś atrakcyjne wydarzenie. W końcu postanowiła to wszystko skatalogować, podzielić imprezy tematycznie i ze względu na lokalizację. Dzięki jej staraniom i profesjonalnemu zespołowi zaangażowanych osób – każdy rodzic znajdzie tutaj informację na temat imprez i różnego rodzaju wydarzeń przeznaczonych dla rodzic z dziećmi. Ponadto portal postanowił co roku nagradzać najciekawsze inicjatywy, wręczając ich twórcom statuetki Słoneczników. Cudowny pomysł, pozwalający promować te prorodzinne pomysły!

Kobiety mają moc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.