Większość dzieci lubi inhalacje, naprawdę!

Inhalacje na wakacje

Pakując się na urlop nigdy nie zapominam o podręcznej apteczce – nauczyło mnie tego dopiero macierzyństwo. Odkąd bowiem mam dzieci, nie zdarzył się jeszcze taki wyjazd, podczas którego nie byłaby potrzebna woda utleniona i plastry (na obdarte kolana i łokcie) oraz sól fizjologiczna (do oczu zasypanych piaskiem).  Zabieram ze sobą również nebulizator, bo inhalacja to w wypadku moich dzieci najskuteczniejszy sposób na wszelkie zmiany oskrzelowe i płucne.  

Profilaktyka na urlopie

Zdrowe szaleństwo nad morzem - w granicach rozsądku, oczywiściePrawda jest taka, że profilaktyka nigdy na urlopie być nie powinna, a dokładniej – my nigdy nie powinniśmy sobie brać tzw. „wolnego” od profilaktyki. Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć – profilaktykę wszelkich potencjalnych chorób i niebezpiecznych zachowań stosujemy również na wczasach. Staram się zatem, by dzieci były ubrane adekwatnie do pogody, przemoczone ubrania (bo fala była za wysoka…) przebieram jak najszybciej, jemy zdrowo (Fast foody omijamy szerokim łukiem) i dużo się ruszamy. Wszelkie wakacyjne szaleństwa są dozwolone ale w bezpiecznych granicach rozsądku.

Domowe sposoby na urlopie

Inhalator dla dzieci nie musi być nudny, oto krowaOtarte kolana i łokcie, zasypane oczy – są wpisane w urlopowy pejzaż i niemal tak pewne, jak to, że będzie nad Bałtykiem padać. Jeżeli zdarza się dzieciom przeziębić lub rozchorować – w pierwszej kolejności sięgam po sprawdzone domowe sposoby. Z kaszlem i katarem radzę sobie właśnie dzięki nebulizatorowi – to rewelacyjne rozwiązanie wspomagające leczenie wszelkich chorób górnych dróg oddechowych. Co do inhalacji dla dzieci? Najczęściej stosuję sól fizjologiczną (tę samą, którą czyszczę oczy maluchów), która doskonale nawilża drogi oddechowe. Inhalacje to również doskonały sposób na podanie dzieciom leków przepisanych przez lekarza (u nas najczęściej w użyciu jest Mucosolvan) – podane w ten sposób leki są skuteczniejsze i nie podrażniają żołądka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.