
Idealny ginekolog, czyli… jaki?
Ginekolog to lekarz, od którego kobieta wymaga zdecydowanie więcej niż od każdego innego. To specjalista, który musi budzić nasze zaufanie, być dyskretny i taktowny, cierpliwy i otwarty na rozmowę o intymnych problemach swoich pacjentek. Jego doświadczenie i stale aktualizowana wiedza są oczywiście najważniejsze. Nie bez znaczenia jest jednak również gabinet, w którym przyjmuje oraz sprzęt medyczny, którym dysponuje. Jak wybrać ginekologa idealnego?
Zrób research!
Poszukiwania idealnego ginekologa najlepiej zacząć od przepytania bliskich nam kobiet. Szczera rozmowa na temat przebiegu wizyty, komunikatywności lekarza oraz wyposażenia gabinetu pozwoli nam wyrobić sobie wstępną opinię o danym lekarzu i podjąć decyzję o umówieniu się właśnie do niego. Jeśli nie mamy wokół siebie przyjaciółek (np. szukamy ginekologa po przeprowadzce do innego miasta) – można skorzystać z internetu. Przykładowo, wpisując w wyszukiwarkę frazę: ginekolog kielce – znajdziemy kilka bądź kilkanaście stron, z których część będzie swoistymi rankingami lekarzy. Warto z nich skorzystać, bo pozostawione tam opinie innych kobiet z pewnością pozwolą ominąć lekarzy, do których na pewno nie chciałybyśmy trafić.
Czego oczekiwać podczas pierwszej wizyty?
Przebiegi pierwszej wizyty najprawdopodobniej zadecyduje o tym, czy to właśnie o tym lekarzu powiemy: idealny ginekolog. Lekarz nie powinien spóźnić się na wizytę i powinien mieć dla nas wystarczającą ilość czasu. Bardzo ważny jest wywiad, który powinien zostać przeprowadzony na początku wizyty. Dobry lekarz, oprócz standardowych pytań o naszą medyczną historię, zainteresuje się również naszymi planami na przyszłość, zapyta o wykonywany zawód i sytuację życiową. Jeżeli dawno nie robiłyśmy cytologii – lekarz powinien wykonać ją jako pierwszą, przed badaniem ginekologicznym. Jeżeli gabinet wyposażony jest w sprzęt USG – lekarz może również przeprowadzić przezpochwowe badanie USG. Podczas wizyty ginekolog powinien również zbadać palpacyjnie nasze piersi i dać skierowanie na USG piersi lub mammografię (dla kobiet powyżej 50. roku życia). Nasz komfort podczas wizyty zależy w dużej mierze od dyskrecji i taktu lekarza. Ogromnym plusem będzie gabinet, w którym jest osobna kabina, w której możemy przygotować się do badania. Jeśli dodatkowo do dyspozycji pacjentki jest przepaska na biodra, jednorazowe pantofle i chusteczki do higieny intymnej – z pewnością ocenimy taki gabinet jeszcze lepiej.
Brak podobnych wpisów

Zdrowy drób to zdrowy obiad dla dziecka!
Może Ci się spodobać

Zdrowe jedzenia początki
8 lutego 2015
Karmienie szczeniaka – co powinien jeść nasz mały przyjaciel?
19 lipca 2018