Oczekiwanie na dziecko to piękny czas, hura!
Dzieci,  Zdrowie

Idą ciążowe zmiany…

W tym roku mamy prawdziwy ciążowy urodzaj. Kolejna bliska koleżanka spodziewa się dziecka. Ta ciąża cieszy wszystkich nas wyjątkowo, gdyż starania o nią były długie i momentami bolesne. Teraz przed Kasią kilka pięknych miesięcy (dokładnie – 6 miesięcy, bo właśnie skończył się 12 tydzień ciąży), pełnych radosnych uniesień, słodkiego oczekiwania i przygotowań wszelakich. Przed nią również wiele hormonalnych i emocjonalnych burz oraz zmian w wyglądzie, które na ten moment nieco ją niepokoją. Zadbane i wypielęgnowane ciało i skóra Kaśki czeka prawdziwe wyzwanie…

Idą zmiany

Dbaj o skórę brzucha używając odpowiednich kremów lub maściCiąża to spore obciążenie dla organizmu kobiety. Na szczęście w zdecydowanej większości jesteśmy prawdziwymi „fajterkami”, które potrafią odpowiednio ustawić sobie priorytety i nie zalewamy się łzami z powodu blizn, które nam po tej „walce” o wydanie na świat nowego człowieka zostają. Zmienia się sporo: rośnie nam brzuch, naciąga się skóra, pojawiają się przebarwienia, ciemnieją brodawki, znamiona i pieprzyki, na brzuchu pojawia się pionowa ciemna kreska, a skórę przecinają rozstępy. Oczywiście część tych zmian zależy od uwarunkowań genetycznych, części można zapobiegać lub je minimalizować. Z pozostałymi warto po prostu się pogodzić.

Kremuj, smaruj, nawilżaj

Sprawdzony i polecany kosmetyk do ochrony brodawek i dziecięcej pupy

Nasza skóra tym lepiej zniesie ciąże, im bardziej o nią zadbamy. Apteki i drogerie pełne są kosmetyków dedykowanych kobietom w ciąży oraz świeżo upieczonym matkom. Możemy kupić balsamy do ciała i oliwki, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz dobrze wpłyną na jej elastyczność (a to niezwykle ważna cecha skóry ciężarnej). Warto również zaopatrzyć się w specjalistyczne kremy i maści, np.: krem przeciw rozstępom czy maść na brodawki (przyda się również podczas karmienia piersią).

Kasiu, głowa do góry! Będzie pięknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.