Gry planszowe to świetna rozrywka dla każdego! Wiek nie gra roli!

Gry planszowe? Wchodzę w to!

Jak spędzacie wolny czas? Najpewniej w roli umilaczy czasu występują różnego rodzaju elektroniczne gadżety: od konsol z grami, przez telefony i tablety, po laptopy… Warto jednak od czasu do czasu zastąpić je czymś tradycyjnym… Co powiecie na gry planszowe?

Historia gier

Stare gry planszowe cieszą się ogromną popularnością do dzisiaj. Zagramy?W gry planszowe różnego rodzaju grano już… przed naszą erą. Rozrywka ta była w starożytności uznawana za zabawę dla elit, a same gry wykonywaną z szlachetnych i trwałych materiałów, m.in. z mahoniu i kości słoniowej. Za ojczyznę gier planszowych uznaje się Mezopotamię i to stamtąd pochodzą najstarsze odkryte gry datowane na 2 – 4 tysiące lat p.n.e. Najbardziej rozpoznawalną na świecie grą są szachy, których wynalezienie datuje się na około 600 rok n.e.

W co gramy teraz? 

Rynek gier planszowych ma się (wbrew wszelkim pozorom!) bardzo dobrze i każdego roku wydawane jest nawet kilkaset nowych gier. Jeśli już uda nam się oderwać od szklanych monitorów – okazuje się, że planszówki to rewelacyjna na elektronicznych gier. Gier planszowych jest mnóstwo – absolutnie każdy znajdzie grę dla siebie. Dzieci w wieku przedszkolnym zagrają w najprostsze gry losowe, a dzieci w wieku szkolnym można zaangażować już w gry z elementami decyzyjnymi. Dorośli również z przyjemnością zagrają, choćby w gry: ekonomiczne, rywalizacyjne i kooperacyjne. Taki sposób spędzania czasu daje nam unikalną i przyjemną możliwość interakcji z bliskimi – to jest to coś, czego nie mają w swojej ofercie gry online! W sieci znajdziemy kilka sprawdzonych i dobrze zaopatrzonych sklepów z ogromnym wyborem gier planszowych. Warto również skorzystać z porównywarki cen lub skorzystać z rad, których bez liku znajdziemy na forum o grach.

Wciągnęło Was? 

Ogromny wybór plaszówek pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Jakiej gry szukasz?Jeżeli polubiliście gry, może sami wpadniecie na pomysł jakieś ciekawej planszówki? Autorem gry planszowej może bowiem zostać każdy – nie ma żadnych szkół, które uczyłyby projektowania tychże! To oczywiście długi proces, opierający się na zasadzie prób i błędów oraz wiążący się z niezliczonymi testami (ale jakże przyjemnymi, bo polegającymi przecież na… graniu!), ale… ujrzeć później grę swojego autorstwa na sklepowej półce? Bezcenne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.