kaszel u dziecka

Gdy maluszek kaszle

Każdy specjalista powie, że kaszel jest niezbędny w procesie leczenia. To właśnie on pomaga oczyścić drogi oddechowe z chorobotwórczych drobnoustrojów. Oczywiście dobrym kaszlem jest kaszel mokry lub mówiąc inaczej – produktywny. Suchy nie niesie za sobą nic dobrego, tylko podrażnia gardło i wysusza śluzówkę. Jeśli twoje dziecko kaszle i jest to kaszel mokry to dobrze. Nigdy nie hamuj takiego kaszlu. Jedyne, co możesz, a nawet powinnaś zrobić, to pomóc maluszkowi w odkrztuszaniu zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Niezbędny będzie tu dobry syrop na kaszel dla dziecka. U nas w domu numerem jeden jest Mucosolvan Mini. Zdradzę wam pewien sekret. Mucosolvan Mini ma bardzo przyjemny smak, smakuje owocami leśnymi, dzięki czemu maluszek chętniej go przyjmuje.

Dobry syrop na kaszel dla dziecka

Mucosolvan Mini to nasz numer jeden. Zawsze mamy go w domowej apteczce. Gdy nasze dzieciaki zaczynają kaszleć, od razu serwujemy im ten syrop. Dlaczego Mucosolvan Mini to według mnie dobry syrop na kaszel dla dziecka? Powodów jest wiele. Zacznę od tego, że syrop ten należy do leków mukolitycznych, których głównym składnikiem jest ambroksol – substancja wspomagająca naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny. Poza tym, Mucosolvan skutecznie upłynnia gęstą i trudną do odkrztuszenia wydzielinę. Sprawia, że staje się ona rzadsza, a co za tym idzie, dziecko nie ma większych trudności, aby ją odkasłać. Co ważne, ten syrop chroni przed ponownym zaleganiem wydzieliny. Do tego łagodzi ból gardła wywołany uporczywym kaszlem. Dla jakich dzieci jest przeznaczony? Można go podawać maluszkom, które skończyły 1 rok życia.

syrop mucosolvan mini
Mucosolvan Mini przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia

Co jeszcze możesz zrobić

Dobry syrop na kaszel dla dziecka to jedno. Istnieje też wiele domowych rozwiązań, które przyspieszą proces zdrowienia i pomogą rozprawić się z infekcją, którą dziecko złapało w przedszkolu lub szkole.

Na pewno dobrym rozwiązaniem są inhalacje. W każdym domu, gdzie są małe dzieci powinien znajdować się nebulizator. Niestety maluchy chorują często i zazwyczaj są to choroby górnych dróg oddechowych. A inhalacje pomagają skutecznie się z nimi rozprawić. Można je wykonywać przy użyciu soli fizjologicznej lub olejków eterycznych, o ile maluszek nie jest na nie uczulony. Dobrze sprawdzi się olejek rumiankowy i eukaliptusowy. Inhalacje udrożnią drogi oddechowe, odetkają zatkany nosek i nawilżą śluzówkę.

domowe sposoby na kaszel u dziecka

Ciepła herbatka z bzu lub malin to kolejna dobra propozycja, gdy maluch złapie przeziębienie. Może i nie jest to coś bardzo odkrywczego, ale w sumie proste rozwiązania są najlepsze. Zarówno sok z malin, jak również sok z bzu działają napotnie. Dodane do herbaty tworzą napój idealny na zbicie wysokiej temperatury.

Kolejny wynalazek naszych babć – mleko z masłem i miodem. Jak zapewne wiecie, miód działa antybakteryjnie i antywirusowo, tak więc pomaga pozbyć się nieproszonych lokatorów, którzy zagnieździli się w organizmie naszego dziecka. Trzeba tylko pamiętać, aby nigdy nie dodawać miodu do zbyt ciepłego mleka, bo wtedy straci swoje cenne właściwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.