Odporność dziecka kształtuje się do około 12 urodzin, dlatego małe dzieci częściej chorują
Zdrowie

Fluimucil Muko Junior, czyli nowość w domowej apteczce

Fluimucil Muko Junior to nowy specyfik w naszej domowej apteczce. Pojawił się jako alternatywa dla stosowanych od lat syropów, które moim dzieciom po prostu się… „przejadły”. Czy Wasze dzieci przeziębiają się i kaszlą 8-12 razy w roku (częściej jesienią i zimą niż wiosną i latem)? To dokładnie tak samo jak moje i całe mnóstwo innych dzieci! Co wówczas stosujecie, by wspomóc ich małe organizmy w walce z infekcją?

Kaszel kaszlowi nierówny

Kaszel mokry to kaszel produktywny, który służy oczyszczaniu górnych dróg oddechowychSłuchanie jak nasze dziecko kaszle nie jest niczym przyjemnym. Już z dwojga złego – wolimy, żeby kichało i nosem pociągało. Tymczasem kaszel sam w sobie nie jest zły, zwłaszcza kaszel mokry, zwany również kaszlem produktywnym. Musimy mieć bowiem świadomość, że kaszel jest jednym z podstawowych mechanizmów obronnych naszego organizmu i służy oczyszczaniu dróg oddechowych z ciał obcych, drobnoustrojów, czy nadmiaru wydzieliny. Jeżeli więc nasze dziecko kaszle odkrztuszając przy tym plwocinę – powinniśmy mu ten proces ułatwić, ale absolutnie go nie hamować. Takim właśnie wsparciem mogą być leki mukolityczne, które rozrzedzają wydzielinę, a tym samym ułatwiają jej odkrztuszenie. Alternatywą dla znanych, ale „znielubianych” syropów może być tytułowy Fluimucil Muko Junior.

Fluimucil Muko Junior – jak to działa?

Fluimucil Muko Junior to produkt leczniczy wspomagający leczenie infekcji górnych dróg oddechowych, rozrzedzający wydzielinę i ułatwiający jej odkrztuszanieFluimucil Muko Junior to produkt leczniczy w formie granulatu do rozpuszczenia w wodzie. Specyfik ma pomarańczowy smak, uwielbiany przez małoletnich fanów niezbyt zdrowej oranżady. Fluimucil Muko Junior przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia, u których stwierdzono objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Substancja czynna produktu to acetylocysteina, która może wspomagać rozrzedzanie wydzieliny w drogach oddechowych oraz ułatwiać jej odkrztuszanie. Dawkowanie specyfiku zależy od wieku dziecka: maluchom do 6. roku życia zaleca się 1 saszetkę 2-3 razy na dobę, dzieci od 7. do 14. roku życia mogą przyjąć około 4 saszetek na dobę (2 razy dziennie po 2 saszetki lub 4 razy dziennie po jednej), a młodzież i dorośli 2 saszetki 2-3 razy na dobę. Istotnym zaleceniem jest wypijanie podczas kuracji odpowiednio dużej ilości płynów – powinno to być minimum 1,5 litra dziennie (najlepiej wody lub wody i herbat ziołowych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.