Wstałaś z łóżka, zrobiłaś dzieciom śniadanie i przygotowałaś je do wyjścia? Czas na ciebie! Masz... 5 minut!
Moda

Ekspresowe fryzury dla matki

Większość mam żyje w ciągłym niedoczasie. Zaspokajanie wszystkich potrzeb dziecka zajmuje nam bowiem tyle czasu, że na nasze potrzeby zostaje go naprawdę niewiele. Co robimy? Zagęszczamy ruchy! Uczymy się wykorzystywania każdej minuty i zgłębiamy tajniki ekspresowych wykonów rzeczy wszelakich, ot choćby fryzur… Co może wyczarować na własnej głowie matka, której po ogarnięciu dzieci zostało ledwie 5 minut na ogarnięcie jej samej?

Oto 5 fryzur, które zrobimy w 5 minut:

  1. Out of bed to fryzura idealna! I zawsze modnaOUT OF BED, czyli prosto z łóżka… Porannemu nieładowi na głowie nadajemy kształt wyłącznie palcami, ugładzając tylko tam, gdzie to naprawdę konieczne. Fryzurę utrwalamy sięgając po specjalne kremy, które bez problemu kupimy w większych drogeriach (najczęściej mają w nazwie nasze „out of bed” właśnie). To rozwiązanie idealne dla posiadaczek półdługich włosów, które źle wygląda na krótkich i jest trudne do uzyskania na długich.
  2. WET LOOK to propozycja dla krótkowłosych mam. Wystarczy delikatnie zwilżyć włosy, a następnie spryskać je olejkiem do włosów i ułożyć grzebieniem (możemy zafundować sobie np. prosty przedziałek z boku głowy). Fryzurę utrwalamy zimnym nawiewem z suszarki i opcjonalnie żelem (jeśli to konieczne – najczęściej suszarka wystarcza).
  3. Supły są ekspresowe do zrobienia i niezwykle efektowne - można zrobić jeden, dwa lub trzy...WŁOSY W SUPEŁ to idealne rozwiązanie dla mam z długimi włosami. Rozczesujemy włosy, a następnie: chwytamy je z tyłu głowy (jak do kucyka) i rozdzielamy na dwie mniej więcej równe części. Gotowe? Teraz po prostu robimy dwa supły z naszych włosów i całość podpinamy do góry wsuwkami lub klamrą.
  4. FAŁSZYWY FRANCUZ, czyli zaplatamy zwykły warkocz, który udaje francuza. Jak to zrobić? Rozczesujemy włosy, a następnie bierzemy po jednym paśmie z boków głowy i łączymy je razem z tyłu głowy. Resztę włosów dzielimy na pół, a następnie wszystko zaplatamy jak zwykły warkocz angielski (traktując pierwszą część włosów, czyli te pasma zebrane z boków twarzy i połączone z tyłu – jako pasmo środkowe warkocza). Efektownie i szybko!
  5. SZYBKIE LOKI? Tak! Loki też można zrobić w 5 minut. Wszystkie włosy rozczesujemy i związujemy gumką lub wstążką na czubku głowy, następnie pochylamy się do przodu i rozdzielamy włosy na dwie równe części. Końcówki obydwu części nakręcamy na lokówkę. Teraz wystarczy zdjąć gumkę, rozpuścić włosy i nadać im ostateczny kształt palcami. Loki można utrwalić spryskując je lakierem.

A co jeśli do wyjścia zostało nam… Po prostu musimy wyjść w tej chwili? Look undone ponoć wciąż jest w modzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.