Zanim wyrzucimy butelkę - wykorzystajmy kosmetyk do dna

Drugie życie kosmetyków

NNiesmaczna pasta? Wykorzystajmy ją do czyszczenia, np. sztućców  ie lubię wszelkiego marnotrawstwa. Staram się pokazywać dzieciom zasady ekologicznego podejścia do życia, uczę je oszczędzania wody, segregacji śmieci i nie wyrzucania jedzenia (suchy chleb zjadają kury sąsiada, a mięso – jego psy). Sama dbam również o maksymalne wykorzystanie wszelkich produktów, również tych nietrafionych. Do czego mogą nam posłużyć beznadziejne kosmetyki, np. kiepska odżywka do włosów lub słaby szampon?

Odżywka do włosów, która nie nadaje się do odżywania naszych włosów – sprawdzi się przy goleniu nóg. Nie wysuszy skóry na nogach, za to idealnie ją wygładzi i nawilży oraz zmiękczy włoski ułatwiając ich bezbolesne pozbycie się.

Drugie życie szamponu - płyn do prania, np. wełnnySzampon do włosów – miał być idealny, okazał się… no cóż, na niego też znalazłam sposób. W szamponach, które są niewystarczająco dobre dla moich włosów – piorę swetry, koce i inne puchate rzeczy. Pranie wygląda rewelacyjnie i pachnie oszałamiająco.

Płyn do kąpieli sprawdza się również w roli płynu do podłogi. A ten zapach… !

Lakier do włosów nada się do utrwalenia… pastelowych rysunków naszych dzieci. Można nim również utrwalić linię brwi (wystarczy spryskać szczoteczkę, którą przeczesujemy włoski) i zatrzymać „lecące” oczko w rajstopach.

Kolorowe lakiery do paznokci wykorzystamy do ozdabiania różnych przedmiotówLakier do paznokci przyda się w wypadku awarii z rajstopami (podobnie jak lakier do włosów, ale ten do paznokci ma stanowczo mniejsze gabaryty i możemy go mieć zawsze przy sobie w torebce). Różnokolorowe lakiery wykorzystuję również do ozdabiania np. świątecznych bombek lub wielkanocnych pisanek.

Oliwka do ciała ma wiele alternatywnych zastosowań – nadaje się do zmiękczania skórek przed manicurem i pedicurem, nabłyszcza sprzęty gospodarstwa domowego, a także: skórzane meble, ubrania i buty. Może być również wykorzystana jako baza peelingów.

Pastą do zębów (najlepiej ta tradycyjna biała) wyczyścimy srebro, złoto i np. sztućce.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.