Skrzydełka w delikatnej marynacie to pyszna propozycja dla dzieci i dorosłych

Drób rządzi!

Drób to bezwzględnie najzdrowsze (obok królika, który jednak jest zdecydowanie droższy) mięso, które podajemy już niemowlakom. A skoro za niemowlęcia nasze dzieci rozsmakują się w „kujciaku” – później chętnie je konsumują i to w różnych postaciach. Oczywiście najpopularniejszym punktem dziecięcego menu jest kotlet oraz nuggetsy. Warto jednak zachęcać potomstwo do próbowania kurczaka we wszelkich jego postaciach: duszone udka, pieczone skrzydełka, grillowana pierś… Warunek: wysokiej jakości mięso!

Zdrowe produkty

Tylko ze zdrowych produktów przygotujemy zdrowe i pełnowartościowe posiłki dla całej rodzinyWybierając produkty i półprodukty, które podamy naszej rodzinie do jedzenia – staramy się wybierać te zdrowe, ekologiczne i jak najmniej przetworzone. Optymalnie jest, jeżeli uda nam się zaprzyjaźnić z jakimś gospodarstwem rolniczym i tam zaopatrywać się w jajka, warzywa i drób. Jeżeli to niemożliwe – możemy sprawdzić co w tym temacie oferuje nam Internet, bo tam coraz więcej jest akcji w stylu „prosto od rolnika” lub „świeżo zebrane”. Z drogo i zbyt skomplikowanie? To już też nie kłopot! Wystarczy uważnie czytać metki na produktach, które kupujemy w naszych ulubionych marketach. Coraz więcej producentów podchodzi coraz poważniej do kwestii zdrowej żywności i oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości. Wiejskie jajka i kurczak zagrodowy? Kupisz je nawet w hipermarkecie!

Zdrowe gotowceDelikatne skrzydełka z kurczaka w pysznej marynacie! Gotowe do pieczenia w dołączonej foremce

Gotowe dania to idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców i ich dzieci. Oczywiście wśród „gotowców” trzeba przeprowadzić ostrą selekcję i wybierać tylko te, które nie zawierają konserwantów i innych mogących zaszkodzić naszym żołądkom ulepszaczy smaku. Ostatnio odkryłam skrzydełka z kurczaka w pysznej i aromatycznej marynacie, które wystarczy wsadzić do piekarnika… W czym? W foremce, w której skrzydełka są zapakowane – to już maksymalne ułatwienie!

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.