Przeziębiony maluch wymaga troski i chwili na odpoczynek oraz rozgrzewającego rosołu
Zdrowie

Dobry plan na przeziębienie

Za tydzień rozpocznie się pierwsza tura ferii zimowych. Wybieracie się gdzieś ze swoimi dziećmi? Jeśli tak – warto dobrze się do wyjazdu przygotować, tak aby absolutnie niczego nie żałować! Wybierzcie odpowiednią kwaterę – taką, w której dzieci są mile widziane, o czym świadczą m.in. specjalne pokoje zabaw dedykowane małoletnim gościom. Zaplanujcie ze szczegółami atrakcje, biorąc oczywiście poprawkę na fakt, że z dziećmi… niczego w stu procentach zaplanować się nie da! Może się bowiem okazać, że pewne rzeczy zainteresują je dużo bardziej niż inne (i to wcale nie te oczywiste!), albo zwyczajnie się rozchorują nokautując każdy scenariusz… Co wówczas? Wówczas konieczny jest plan B i C.

Plan B

Przeziębionemu dziecku pozwólmy odpocząć, podajmy ciepłą herbatę i sprawdzony lekCo zrobić, by przeziębione dziecko szybko stanęło na nogi? Przede wszystkim pozwólmy mu na minimum jeden dzień odpoczynku, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Obowiązkowe menu na ten dzień będzie opierało się na dużej ilości warzyw i owoców oraz pełnowartościowych węglowodanach. Kulminacyjnym punktem jadłospisu powinien być rosół mający właściwości przeciwzapalne i rozgrzewające. Jeżeli nasz dzielny maluch da się przekonać do kanapki z masłem czosnkowym lub czegokolwiek z czosnkiem – będziemy o krok bliżej zdrowia. Tego dnia nawadniajmy dziecko… herbatą z miodem i cytryną. W roli dodatku do herbaty sprawdzi się również domowej roboty sok malinowy albo odrobina pieprzu wsypana do gorącego naparu – rozgrzanie przeziębionego organizmu gwarantowane. Z katarem poradzimy sobie robiąc dziecku inhalację – spokojnie, nie potrzebujemy nebulizator! Wystarczy jakiekolwiek naczynie, odrobina soli i ręcznik.

Sprawdzony sposób na przeziębienie? Syrop, np. Lipomal!Plan C

Plan C można by również nazwa planem L jak… Lipomal. To nasz rodzinny sprawdzony sposób na przeziębienia, gorączki i katar. W formie smacznego (to ważne w kontekście dzieci) syropu, w którego składzie znajdziemy przede wszystkim suchy ekstrat z lipy. Działa przeciwkaszlowo, przeciwgorączkowo, łagodzi i uspokaja. Można go podawać dzieciom od 1 roku życia, ewentualnie konsultując się z lekarzem w wypadku dzieci do 3 roku życia. Jeżeli nasze dziecko jest po prostu przeziębione – powinno w ciągu 1 – 3 dni stanąć nogi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.