dicoflor elektrolity na biegunkę u dziecka
Dzieci,  Zdrowie

Dicoflor elektrolity na biegunkę u dziecka

Biegunka to  jeden z najczęściej pojawiających się problemów zdrowotnych u maluchów poniżej 5 roku życia. Najczęściej przytrafia się w momencie, kiedy organizm dziecka jest osłabiony infekcją lub inną chorobą, choć oczywiście nie jest to reguła. Biegunka może być następstwem przejedzenia, nadwrażliwości na niektóre składniki pokarmowe lub spożycia nieświeżych pokarmów. Może też być skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków lub stresu. Bo przecież nie tylko my dorośli miewamy stresujące sytuacje. Dzieci też je mają tylko nie potrafią o nich mówić. Jaki by nie był powód biegunki, musimy w trakcie jej trwania troskliwie zadbać o nasze maleństwo. W jaki sposób?

Ważne płyny

Biegunka to dla nas rodziców sytuacja stresująca. Mimo wszystko, musimy zachować zimną krew i nie wpadać w panikę. Szybka reakcja jest na wagę złota. Gdy twojemu dziecku przytrafi się biegunka, powinnaś przede wszystkim zadbać o odpowiednie nawadnianie dziecka. Mimo, że czynność ta nie leczy biegunki, to jednak skraca czas jej trwania i co najważniejsze – zapobiega odwodnieniu, które może być groźne w skutkach. Płyny podajemy dziecku często, ale w małych porcjach. Zbyt duża ilość płynów naraz może wywołać u malucha wymioty.

biegunka u dziecka leczenie

Woda to za mało

Sama woda to zdecydowanie za mało. Owszem, przez pierwsze kilka godzin biegunki sprawdzi się dobrze, ale później należy już sięgać po specjalistyczne płyny – najlepiej z elektrolitami. W biegunce dobrze sprawdzą się też słabe herbatki, marchwianki, kleiki ryżowo-marchwiowe.

Dicoflor elektrolity – idealne wsparcie w biegunce

Sama woda to w biegunce stanowczo za mało. Idealnym wsparciem jest preparat DICOFLOR elektrolity. Jest to środek specjalnego przeznaczenia medycznego, który bez obaw można podawać niemowlakom i starszym dzieciom. Produkt zawiera niezbędne bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG i pozwala uzupełnić dietę w sole mineralne. DICOFLOR elektrolity nie zawiera glutenu, laktozy i kazeiny, dzięki czemu może być podawany maluchom z nietolerancjami na te składniki.

dicoflor elektrolity dla dzieci

Ważna dieta lekkostrawna

Płyny to jedno. Właściwa dieta to drugie. Aby dodatkowo nie obciążać małego organizmu, który i tak jest już wycieńczony biegunką, należy zadbać o dietę lekkostrawną. Dobrym rozwiązaniem będzie kleik ryżowy, domowe roboty kisiel lub gotowana tarta marchewka. Z czasem dietę dziecka można stopniowo rozszerzać. U najmłodszych dzieci rozpoczyna się łączenie mleka z kleikiem ryżowym. Starszym dzieciom można podać kaszki lub gotowane mięso drobiowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.