Mleko mamy to najlepszy pokarm dla dziecka do 6. m-ca życia
Zdrowie

Ćwicz, matko karmiąca!

Od momentu, w którym kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży – niemal wszystko zostaje podporządkowane dobru dziecka. Zaczynamy drobiazgowo analizować nasze menu, ubieramy się stosownie do pory roku i temperatury, chodzimy ostrożniej, regularnie poddajemy się badaniom kontrolnym…  Nasza troska przybiera na sile (tak, to możliwe!), gdy już przywitamy naszego malucha na świecie!

Moc matki!

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonujemy z największą troską i miłościąNoworodek i niemowlak to krucha istotka w stu procentach uzależniona od swojej mamy. To ogromna odpowiedzialność, która na początku rodzicielskiej przygody może przytłoczyć. Burza hormonów i emocji każe nam wciąż się martwić: czy dziecko się najada, czy odpowiednio je ubieram, czy nie jest mu za zimno lub za ciepło, czy nie boli go brzuszek, czy… Kilka pierwszych tygodni upływa nam na zadawaniu sobie pytań o dziecko, a gdy już odnajdziemy się w nowej roli – zaczynamy myśleć o sobie…

Moc kobiety!

Możemy ćwiczyć z maluchem, ale mamy również prawo po prostu wyjść na trening - wybór należy do nas!Po około 6 tygodniach od porodu – zaczynamy myśleć o odzyskaniu figury sprzed ciąży. Jaką formę aktywności wybrać? Czy możemy pozwolić sobie intensywne treningi podczas karmienia piersią? Ćwiczenia a karmienie piersią to przedmiot wielu dyskusji, z których wyciągnąć można różne, często nieprawdziwe wnioski – jak choćby ten, że w wyniku ciężkiego treningu mleko staje się trujące. Bzdura! Prawdą jest, że mleko może zmienić smak (niestety na trochę gorszy, lekko kwaśny lub gorzkawy) i odrobinę zmienić skład (niewielki spadek ilości przeciwciał IgA). Natomiast zmiany te nie mają negatywnego wpływu na malucha, a efekt zmiany smaku samoistnie znika po około godzinie (do półtorej) po treningu.

A zatem… stop zamartwianiu się! Bez wyrzutów sumienia możemy zadbać o siebie i swoje potrzeby. Aktywność fizyczna poprawi naszą sylwetkę i samopoczucie, a także pomoże się zrelaksować. Pamiętajmy o porządnym sportowym staniku – ciężkie piersi tego właśnie potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.