Do najczęstszych objawów alergii należą: łzawienie i pieczenie oczu oraz cieknący katar, a także swędzenie nosa

Claritine syrop? Daję mu szansę!

Gdy tylko przychodzi kwiecień ze swoim pleceniem – moja starsza córka zaczyna również przeplatać: kichanie ze smarkaniem i łzawiącymi oczami. Ewidentnie jest to reakcja alergiczna na jakieś pyłki, których stężenie w powietrzu właśnie w kwietniu musi być najwyższe lub po prostu wysokie. Kichanie, pociąganie nosem i łzawienie oczu utrudnia jej nieco życie i obniża samopoczucie, dlatego chętnie wypróbowuję farmaceutyczne nowości, które mają radzić sobie z typowymi objawami alergii. Czy Claritine syrop da sobie radę? Ja daję mu szansę.

Alergia to wyzwanie naszych czasów

Alergia to nieadekwatna reakcja organizmu na różnego rodzaju substancje, które mu nie zagrażająCoraz więcej dzieci cierpi z powodu różnego rodzaju alergii. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele (od coraz sterylniejszych warunków, w których je wychowujemy – po coraz bardziej zanieczyszczone środowisko, w którym żyjemy), a mechanizm powstawania reakcji alergicznych jest nie do końca poznany. Wiadomo, że alergia jest nieadekwatną reakcją organizmu na czynniki, które w normalnych warunkach powinny być tolerowane bez żadnych problemów przez nasz organizm. Jednak w przypadku niektórych dzieci (i dorosłych, oczywiście, bo alergie nie są wyłączną domeną dzieci!) – pewne alergeny powodują wysypki skórne, katar alergiczny, pieczenie i łzawienie oczu… Wszystkie te objawy mają najczęściej destruktywny wpływ na samopoczucie alergika.

Claritine syrop – zalety produktu leczniczego

Claritine syrop to produkt leczniczy dla dzieci, który może zwalczać objawy alergiiClaritine syrop jest produktem, które może minimalizować objawy alergii, nie wpływając jednocześnie negatywnie na funkcjonowanie dziecka. Syrop nie powoduje senności i nie otumania, ani nie przytłumia. Ponadto nie zawiera alkoholu i barwników, jest również pozbawiony laktozy i glutenu, co umożliwia przyjmowanie go przez dzieci będące na dietach wykluczających. Substancją czynną syropu jest loratydyna (lek przeciwhistaminowy II generacji), co czyni z Claritine syrop jedyny na rynku lek przeciwalergiczny w postaci płynnej właśnie z loratydyną. Claritine jest dostępny bez recepty, a jego zadaniem jest łagodzenie objawów alergicznych, takich jak: cieknący nos, łzawienie, pieczenie i swędzenia oczu oraz drapanie i swędzenie nosa.  Wskazaniem do jego zastosowanie jest również leczenie przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Dla kogo jest przeznaczony syrop? Dla dzieci od 6. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.