Już wkrótce lato! Gotowi na basen? Dzieci na pewno!

Chodźmy na basen… do ogrodu!

Wiosna wkroczyła pewnym krokiem i rozpieszcza nas słońcem. Każdy ciepły dzień przybliża nas do ukochanego lata. To dobry czas, by zaplanować wczasy lub inne wakacyjne atrakcje. Co powiecie na… basen ogrodowy? Jaki basen wybrać i jak go wyposażyć, by pluskanie w wodzie było czystą przyjemnością? 

Rozmiar ma znaczenie

Ceny basenów rozporowych zaczynają się od około 200 zł, a najpopularniejsza średnica to 2 - 3 metrówOczywiście im większy basen – tym większa frajda dla większej ilości osób. Niemowlakom i małym dzieciom do około 3 roku życia w zupełności wystarczy basenik dmuchany. Można wybierać wśród wielu modeli, kształtów i kolorów. Niektóre z tych dziecięcych baseników wyposażone są w daszki, mini zjeżdżalnie lub zabawne, dmuchane fontanny. W takim niewielkim basenie nasze dziecko będzie się świetnie i bezpiecznie (a to niezwykle ważne!) bawić. Dla starszych dzieci warto wybrać większy basen, w którym będą mogli pograć w piłkę, zanurkować, a nawet popływać.

Stelażowe czy rozporowe?

Baseny stelażowe mogą być okrągłe lub prostokątne i mieści nawet kilkanaście osób dorosłychWiększe baseny naziemne dostępne są w dwóch wersjach: stelażowej i rozporowej. Droższe, ale też bardziej trwałe (przy prawidłowym użytkowaniu i konserwacji posłużą nawet kilkanaście lat) są baseny stelażowe – basen wykonany jest z mocnego i sztywnego materiału PVC wspartego na stalowej konstrukcji zwanej stelażem. Baseny stelażowe mogą mieć różne kształty (owalne i prostokątne) i rozmiary: od niewielkich po bardzo duże, w których swobodnie popluska się kilka lub kilkanaście dorosłych osób. Baseny rozporowe to baseny tańsze, owalne (zawsze!) i dużo łatwiejsze do rozłożenia – wystarczy położyć basen na przygotowanym wcześniej, płaskim terenie, napompować dmuchany kołnierz i… nalać wodę. Ciśnienie hydrostatyczne wody będzie tak oddziaływało na ścianki basenu, że te się usztywnią i podniosą. Minusem basenów rozporowych jest ich nieco mniejsza trwałość – łatwiej je uszkodzić.

Nie zapomnij o akcesoriach!

Małe dziecięce baseniki nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów. Do tych większych basenów niezbędne będą: pompa filtrująca oraz pływaki dozujące chlor i ozon – tylko w ten sposób uda nam się utrzymać wodę w czystości, bez bakterii, wirusów i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Warto również zaopatrzyć się w osłonę na basen – tak by można było zabezpieczyć wodę na noc oraz w czasie niepogody.

Gotowi na kąpiel? Ja już nie mogę się doczekać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.