Huśtać można się na wszystkim. Opona? Czemu nie!
Czas wolny,  Dom,  Dzieci,  Zabawa

Bujaj się dzieciaku!

Zdrowe i szczęśliwe dzieci mają mnóstwo energii oraz ciągłą potrzebę ruchu, robienia czegoś, nie nudzenia się. Dzieci praktycznie się nie męczą, potrafią być aktywne przez 12 godzin z krótkimi przerwami na regenerujące posiłki – nie do pomyślenia dla dorosłych! Wakacje to prawdziwy sprawdzian dla kondycji i wytrzymałości małoletnich, który zawsze zdają na szóstkę! To również dwa miesiące, w trakcie których szczególnie doceniam fakt posiadania kawałka własne ziemi – tzw. wychodzenie na pole (bądź na dwór) ogranicza się bowiem do… otworzenia drzwi i obywa się bez pakowania napojów i przekąsek, peleryn przeciwdeszczowych i ciepłych bluz. A co czeka na dzieci w ogrodzie? Przydomowy plac zabaw z huśtawkami w rolach głównych.

Zabawa zorganizowana

Zjeżdżalnia, huśtawki i piaskownica to najważniejsze elementy domowego placu zabaw dla dzieciGdy nasze dzieci zaczęły eksplorować otoczenie na własnych nogach – postanowiliśmy zainwestować w domowy plac zabaw. Zdecydowaliśmy się na drewnianą konstrukcję, na której jest miejsce na zjeżdżalnię i huśtawki. Pod zjeżdżalnią mamy piaskownicę. W tym roku dziadek dziewczynek postanowił zafundować wnuczkom drewniany domek do kompletu. Dzieci chętnie korzystają z własnego placu zabaw, który – w zależności od pomysłu – służy im jako forteca, zamek, remiza, a nawet… galeria handlowa (tak, dziecięca fantazja nie ma granic!). Z moich obserwacji wynika jednak, że dzieci najchętniej się… bujają.

Huśtawka górą!

Wielka radość z huśtania! Hura!Pamiętam jeszcze z dzieciństwa tę cudowną gamę emocji towarzyszącą huśtaniu się – „wyżej, jeszcze wyżej, szybciej…!”. Teraz huśtają się moje dzieci, a ja staram się do minimum ograniczać uwagi: „nie tak wysoko” i „wolniej!”. Stawiając dzieciom plac zabaw wiedzieliśmy, że najwięcej zainwestujemy właśnie w huśtawki ogrodowe dla dzieci. Zdecydowaliśmy się na konstrukcję, która bezpiecznie pomieści i udźwignie dwie huśtawki krzesełkowe (z oparciem dla młodszej latorośli) oraz okrągłą huśtawkę na pojedynczej linie (idealna do dziecięcych ewolucji obrotowych). Ogromnym plusem jest to, że gdy dzieciom znudzi się bujanie –na tych samych hakach będziemy mogli podwiesić dużą, trzyosobową huśtawkę ogrodową.

Miłego bujania, na huśtawkach i w obłokach – w końcu są wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.