Black Friday to początek sezonu zakupów bożonarodzeniowych. Gotowi?
Moda

Black Friday! Szaleństwo!

To już dzisiaj! Marketingowa machina nie pozwoli nam zapomnieć o tym, że oto nastał Black Friday. Black Friday to amerykańska tradycja – pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia, w którym oficjalnie i z przytupem zaczyna się sezon zakupów bożonarodzeniowych. W tym dniu większość sklepów otwarta jest dłużej i oferuje swoim Klientom kuszące obniżki cen. Wielu przedsiębiorców przyznaje, że w Czarny Piątek notują często największe obroty w całym roku. Pozazdrościliśmy Amerykanom tego szału zakupów i od kilku lat, coraz głośniej i huczniej obchodzi się Czarny Piątek również w Polsce. O czym jednak należy pamiętać zanim ruszymy na zakupy?

  1. Blach Friday to wyprzedaż, na której można upolować upragnione rzeczy w okazyjnych cenach. Polujmy z głową!Bądźmy konsumentami świadomymi swoich praw. Naszym prawem, jako klienta sklepu, jest kupienie towaru w cenie, która jest widoczna na metce danego produktu. W wypadku przecen i wyprzedaży, na metkach powinny być widoczne dwie ceny: przed i po obniżce, przy czym pierwotna cena powinna być wyraźnie przekreślona.
  2. Przygotujmy się do zakupów robiąc… plan lub listę. Przed wyjściem zróbmy obowiązkowo dokładny przegląd zawartości swoich szaf. Tylko w ten sposób unikniemy kupowania rzeczy, które już mamy i takich, które do niczego nie będą nam pasowały. Jeżeli planujemy zapolować na różnego rodzaju artykuły gospodarstwa domowego – przeglądnijmy wcześniej również zawartości kuchennych i łazienkowych szuflad i szafek. A jeśli nie lubimy gotować i piec, z góry załóżmy, że kupione na wyprzedaży brytfanki sprawią, że nagle zaczniemy wypiekać jak te znane panie z telewizji.
  3. Wychodząc na wyprzedażowe zakupy – wyglądajmy bosko! Nasze świetne samopoczucie pozwoli nam uniknąć: wydawania pieniędzy tylko po to, by je sobie poprawić oraz kupowania nowych ciuchów z nadzieją, że to właśnie dzięki nim w końcu będziemy wyglądać dobrze.
  4. Mniej znaczy więcej. Porządnie zastanówmy się nad pomysłem kupowania tych najtańszych produktów, tylko dlatego, że są najmocniej przecenione. Zdecydowanie lepiej kupić jedną lub dwie rzeczy droższe, które naprawdę nam się przydadzą.
  5. Weźmy ze sobą zaufaną osobę. Nie potrzebujemy za towarzysza ani marudy, ani bezkrytycznej koleżanki – najlepsza będzie przyjaciółka lub przyjaciel, którzy szczerze nam doradzą.

Gotowe na Black Friday?

Czarny Piątek to nie żarty! Zakupy przetrwają tylko dobrze przygotowani i silni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.