Dziecko ma biegunkę? Naszym zadaniem jest przede wszystkim zadbanie o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu naszego chorego malucha

Biegunka u niemowlaka? Nawadniaj!

Biegunka u niemowlaka może przerazić rodziców, zwłaszcza tych, dla których to pierwsze dziecko i jego pierwsza biegunka. Co robimy? Przede wszystkim zachowujemy spokój! Naszym zadaniem jest teraz bowiem uważna obserwacja malucha i odpowiednie nawadnianie małego człowieka. Nie pozwólmy sobie więc na panikowanie, które może poważnie zaburzyć klarowność oceny aktualnej sytuacji. 

Nawadnianie dziecka jest kluczowe w leczeniu biegunki u każdego człowieka, a u niemowlaka i małego dziecka – szczególnie ważna, bo w ich przypadku do zagrażającego zdrowiu lub życiu odwodnienia może dojść bardzo szybko. A zatem… czym nawadniać dziecko? Nie zaleca się podawania dziecku z biegunką słodkich napojów oraz naturalnych soków owocowych – mogą nasilać dolegliwości i w konsekwencji pogarszać sytuację.

Jeśli karmimy dziecko piersią – przystawiajmy malca zdecydowanie częściej. Każdy łyk jest ważny!

Malucha karmionego piersią warto przystawiać do niej zdecydowanie częściej. To najlepszy sposób na przeciwdziałanie odwodnieniu!

Woda! To ona wchodzi w skład wszystkich komórek w naszym organizmie.

Woda jest składnikiem wszystkich komórek naszego organizmu, dlatego tak groźne jest odwodnienie - może doprowadzić do upośledzenia ważnych funkcji organizmu

 W roli skutecznych „nawadniaczy” rewelacyjnie sprawdzają się doustne płyny glukozowo-elektrolitowe, dostępne w aptekach, najczęściej w postaci proszku do rozpuszczenia w wodzie.

Dicoflor to płyn glukozowo-elektrolitowy, który skutecznie nawodni organizm niemowlaka i małego dziecka (dostępny m.in. w saszetkach, w postaci proszku do rozpuszczenia w wodzie)

Zanim się obejrzycie – będzie po biegunce!

Biegunka u małych dzieci ma często gwałtowny przebieg, podczas najgroźniejsze jest potencjalne odwodnienie organizmu malucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.