Urodzinowe przekąski można ozdobić samemu lub zaproponować ozdabianie dzieciom - to gwarancja świetnej zabawy
Zabawa

Atrakcje i zabawy urodzinowe dla dzieci

O tym, jak zorganizować urodziny i przeżyć – pisałam TUTAJ. Wspomniałam w tekście, że decydując się na domową imprezę urodzinową, należy przygotować listę atrakcji, które pozwolą zapanować nad grupą dzieci i podtrzymać odpowiedni poziom ich aktywności (przeciwdziałając tym samym nudzie). Takie dodatkowe zabawy urodzinowe sprawią również, że impreza przebiegnie gładko i pozostanie we wspomnieniach solenizanta i jego gości na długo. A zatem, jakie atrakcje i zabawy można zaproponować dzieciom? 

Oto lista uniwersalnych zabaw i atrakcji, które sprawdzą się na urodzinach dla 6-9 latków:

  1. Skręcanie balonów nie jest trudne, a w internecie znajdziemy gotowe instrukcje - wystarczy je wydrukować!BALONY. Z balonami można zrobić wiele rzeczy, ale najpierw trzeba je… napompować! Zaproponujmy dzieciom konkurs na jak najwięcej napompowanych balonów w określonym czasie (wówczas będzie trzeba przygotować małe ręczne pompki), albo na jak największy balon (wówczas będzie trzeba przygotować się na huk pękających balonów). Balony można również ozdabiać (przydadzą się porządne pisaki, naklejki, włóczka) lub z nimi tańczyć. Świetnie sprawdzą się również cienkie, podłużne balony do skręcania!
  2. LODY. Lody można dzieciom po prostu podać, ale… Lepiej wykorzystać ten ulubiony dziecięcy deser jako pretekst do zabawy w dekorowanie. Do miseczek nałóżmy dzieciom po 2-3 gałki wybranych lodów, a następnie zaproponujmy im własnoręczne ich udekorowanie. Na stole powinny znaleźć się; bita śmietana, posypki, kolorowe draże, małe biszkopty lub wafelki oraz polewy. Świetna zabawa gwarantowana!
  3. POKAZ MODY lub POKAZ TALENTÓW. Pokaz mody to oczywiście propozycja, która raczej nie zainteresuje chłopców – jeśli więc organizujemy urodziny dla grupy mieszanej lub wyłącznie chłopców, przeprowadźmy pokaz talentów. Dajmy dzieciom 5-10 minut na wymyślenie własnego mini-przedstawienia, udostępnijmy rekwizyty (instrumenty muzyczne, stroje, zabawki, karty…), a potem… po prostu świetnie się bawmy.
  4. Bańki mydlane to atrakcja, która cieszy małych i dużych, bez względu na rozmiar baniekZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. Jeśli mamy szczęście i impreza urodzinowa odbywa się latem (i dopisze nam pogoda) – spędźmy czas na zewnątrz. Własny ogród daje mnóstwo możliwości aktywnego spędzenia urodzinowego czasu z wykorzystaniem podstawowych rekwizytów: piłki lub piłek, hula hopów, skakanek itp… Możemy również puszczać bańki mydlane – te małe i te naprawdę wielkie!
  5. PAMIĄTKOWE KARTY. To świetny pomysł na zabawę wyciszającą i zamykającą imprezę urodzinową. Zaprośmy dzieci do stworzenia kart urodzinowych – każdy tworzy taką kartkę dla siebie. Udostępnijmy gościom kolorowy papier, naklejki, wstążki, błyszczące dodatki, klej i nożyczki. Wewnątrz kart powinno znaleźć się miejsce, na wpisy lub po prostu podpisy wszystkich uczestników zabawy. To będzie świetna pamiątka z urodzin, którą każdy zabierze ze sobą do domu.

A jakie Wy macie pomysły na zabawy urodzinowe dla dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.