Rozszerzanie diety niemowlaka to wyzwanie, ale również niezapomniana przygoda, którą rodzice uwiecznią na setce zdjęć

Dieta dziecka pod kontrolą

Dieta dziecka oraz jej stopniowe rozszerzanie wymaga od rodzica merytorycznej wiedzy. Zdobędziemy ją u lekarza pediatry, dietetyka oraz korzystając ze specjalistycznych serwisów internetowych. Dokumentem, który znacząco ułatwia temat, odpowiadając równocześnie na pytanie: co i kiedy powinno pojawić się w menu malucha – jest schemat żywienia niemowląt i małych dzieci. Informacje zawarte w dokumencie są stale odświeżane i dostosowywane do aktualnego stanu wiedzy specjalistów z dziedziny żywienia oraz sytuacji gospodarczej i ekonomicznej w danym kraju. Gdy już wiemy co i kiedy wprowadzać do jadłospisu niemowlaka – stajemy przed odpowiedzią na jeszcze jedno pytanie: komercyjne dania w słoiczkach, czy te posiłki przygotowane własnoręcznie?

Gotowe czy osobiście gotowane?

Posiłki dla niemowląt i małych dzieci możemy przygotowywać sami i porcjować wedle uznaniaNie brakuje zwolenników jednego i drugiego rozwiązania, którzy będą przerzucać się argumentami i stać na stanowisku: „moja racja jest mojsza niż twojsza”. Jeżeli jednak uda im się zdobyć na obiektywizm – będą musieli spotkać się gdzieś po środku i przyznać, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jednak najważniejszym argumentem w kontekście żywienia niemowląt jest oczywiście pochodzenie i jakość produktów, z których komponowane i przygotowywane są posiłki. Zwolennicy gotowania w domu twierdzą, że mają dziecięce menu pod kontrolą, właśnie dlatego, że sami wybierają i kupują składniki. Zwolennicy gotowych dań w słoiczkach kontrargumentują z kolei, że tzw. „słoiczki” przygotowywane są z najwyższej jakości składników, podlegających ścisłym kontrolom podczas całego procesu wzrostu, zbierania i przetwarzania. Jedni i drudzy… mają rację!

Dieta dziecka dobrze rozszerzona

Rozszerzanie diety niemowlaka to poszerzanie swojej wiedzy o akcesoriach do karmienia małych dzieciSkoro jedno i drugie rozwiązanie są dobre dla dziecka – jak wybrać to optymalne? Weźmy pod uwagę dodatkowe czynniki – pracujący rodzice mogą bez wyrzutów sumienia i bez obawy o dobrobyt dziecka wybrać dania w słoiczkach! Jeżeli z kolei mamy w domu starsze dzieci, którym gotujemy posiłki – zorganizujmy owo gotowanie tak, by za jednym zamachem przygotować posiłek dla wszystkich. Rozszerzanie diety dziecka możemy zatem przeprowadzić korzystając z rozwiązania, które jest dla nas po prostu… wygodniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.