Niestrawność to dolegliwość żołądkowa dająca różne objawy, m.in.: ból, wzdęcia, zgaga

Niestrawność? Nie trawię jej!

Niestrawność to nie choroba, a dolegliwość, którą najczęściej sami sobie fundujemy. Stół zastawiony takimi pysznościami, że nie sposób od nich oderwać ani oczu, ani ust? Jemy zatem, jemy, jemy i jemy… Wtem nasz żołądek ma dość szarży, którą przypuściliśmy na smakołyki i sygnalizuje nam to nieprzyjemnym bólem, uczuciem przepełnienia, odbijaniem i zgagą. Przyczyn niestrawności może być oczywiście więcej, ale najważniejsza jest… profilaktyka. 

Zapobiegaj niestrawności

Dolegliwości żołądkowe skutecznie obniżają samopoczucie - trzeba wiedzieć jak skutecznie je zwalczaćObjawy niestrawności żołądka to: uczucie pełności w brzuchu, odbijanie, zgada i czkawka, wzdęcia, a nawet nudności i zaparcia. Niestrawność to dolegliwość, która pojawia się w sytuacji, w której nasz żołądek nie radzi sobie z trawieniem na bieżąco zjadanego przez nas pożywienia. Oczywistą przyczyną będzie zatem przejedzenia, ale niektórzy ludzie mają po prostu delikatne żołądki, które mogą zareagować niestrawnością w mniej oczywistych sytuacjach – np. po zjedzeniu niewielkiej ilości zbyt tłustych lub zbyt słodkich pokarmów. Przyczyną niestrawności mogą być również:  tempo życia, ciągły pośpiech oraz stres. Co i jak jeść, by unikać niestrawności? Przede wszystkim spożywanie posiłków powinno odbywać się w spokojnej atmosferze, umożliwiającej powolne i dokładne gryzienie jedzenia. Ważny jest zdrowy tryb życia: bez nałogów (np. nikotyna upośledza działanie układu trawiennego) i aktywnie fizycznie (regularnie uprawiany sport wspomaga pracę układu pokarmowego). Starajmy się również unikać w codziennym menu żywności wysoko przetworzonej, tłustej i smażonej oraz dosładzanej cukrem.

Sposoby na niestrawność

Verdin to preparaty dedykowane tym, którzy cierpią z powodu niestrawności - sporadycznie lub okresowoNiestrawność żołądka to dolegliwość, na którą znajdziemy skuteczne środki w aptece. Ich działanie polega przede wszystkim na usprawnieniu i przyspieszeniu trawienia poprzez intensyfikację wydzielania żółci. Moc i tempo działania jest zależne od składu oraz formy preparatu. Możemy sięgnąć m.in. po szybko działające krople lub tabletki, albo nastawić się na długofalowe wspieranie organizmu pijąc regularnie herbatki ziołowe usprawniające pracę m.in. żołądka, wątroby i jelit. Co znajdziemy w składzie tych suplementów? Przede wszystkim naturalne składniki, które łagodnie, ale skutecznie poprawią pracę układu pokarmowego, np.: kolendrę, kminek, zieloną herbatę, lukrecję i mniszka lekarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.